24.03.2021 - 19:30

Anwil charakterny – Grecy nieznacznie lepsi

Anwil Włocławek przegrał z Iraklisem BC Saloniki 81:86 w 1/8 finału FIBA Europe Cup. Rottweilery były blisko sprawienia niespodzianki – twarda walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund.

W ostatnim starciu w tym sezonie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 95:102. O wyniku zadecydowała lepsza skuteczność rywali w końcówce.

Dobra dyspozycja w drugiej połowie starcia przyniosła Anwilowi Włocławek 10. wygraną w tym sezonie Energa Basket Ligi. Rottweilery pokonały w Gdyni miejscową Asseco Arkę 84:80.

Rottweilery nieskuteczne w Radomiu. Anwil uległ HydroTruckowi 64:70 w spotkaniu 28. kolejki Energa Basket Ligi. Najwięcej punktów dla drużyny z Włocławka zdobył dziś Kyndall Dykes.

PGE Spójnia Stargard pokonuje Anwil Włocławek 77:67. Gospodarze umieli wykorzystać swoje atuty i choć Rottweilery do samego końca były zaangażowane, ostatecznie musiały przełknąć gorycz porażki.

Enea Zastal BC Zielona Góra skuteczniejszy od Rottweilerów na swoim terenie. Anwil Włocławek nie dał rady obronić się przed liderem tabeli i choć ambitnie walczył, ostatecznie uległ mu 77:93.

W poniedziałkowe popołudnie Anwil Włocławek zmierzył się z Polskim Cukrem Toruń.

W czwartkowe popołudnie Anwil Włocławek zmierzył się z Kingiem Szczecin. Sparing odbył się w związku z przerwą spowodowaną okienkiem kadrowym.

Zwycięstwo w derbach województwa tym razem nie powędrowało na konto Anwilu Włocławek. Rottweilery walczyły do końca, jednak ostatecznie przegrały na wyjeździe z Eneą Astorią Bydgoszcz 96:99.

Heroiczna końcówka i... derby dla Anwilu!

Rottweilery nie poddały się do ostatniej sekundy i po fenomenalnej końcówce wyrwały wygraną w derbach! Anwil Włocławek pokonał dziś Polski Cukier Toruń 77:75 i nadal liczy się w walce o fazę play-off.