Świąteczna zabawa - derby dla Anwilu!

Poniedziałek, 10 Kwietnia 2023, 19:59, Sebastian Falkowski

Rottweilery bawiły się na parkiecie w dzisiejszym meczu świątecznym! Włocławianie pokonali 97:81 Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz. Z dużą przyjemnością ogłaszamy: derby dla Anwilu!

TŁO: Rottweilery przystępowały do derbów napędzone ostatnimi wynikami. Bydgoszczanie bronią się przed spadkiem z Energa Basket Ligi - mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco.

KLUCZOWY MOMENT: Anwil złapał rytm i był nie do zatrzymania. Rottweilery grały tak widowiskowo, że kibice wstawali z krzesełek. Na cztery minuty przed końcem Malik Williams potężnie zablokował rywala. W kontrze Lee Moore podał nad kosz do Luke’a Petraska, a Amerykanin wykończył pięknym wsadem. Rottweilery wyszły na prowadzenie 92:75 - tej maszynie nic nie mogło już wtedy odebrać wygranej!

NAJLEPSZY W ANWILU: Tylu zawodników zaprezentowało bardzo wysoki poziom, że nie wiemy, od kogo zacząć. Najwyższy eval (28) uzyskał Malik Williams. Środkowy zagrał swój najlepszy mecz w barwach Anwilu. 20 punktów (8/12 z gry, 2/3 z dystansu), 10 zbiórek (cztery w ataku), dwa przechwyty i blok - to świetna linijka. Malik staje się podkoszową bestią!

DRUGI PLAN: Luke Petrasek do 19 oczek dodał cztery zbiórki i trzy asysty. Amerykanin często lata nad obręczami, ale dziś przeszedł samego siebie! Ile alley-oopów wykończył? W pewnym momencie straciliśmy rachubę. Victor Sanders również zdobył 19 punktów. W trzeciej kwarcie wszedł na poziom nieosiągalny dla bydgoszczan. Trafiał jak na zawołanie, fenomenalnie bronił, był widowiskowy i nakręcał Halę Mistrzów z każdym kolejnym zagraniem. Ręce same składały się do oklasków. Phil Greene IV dołożył 12 oczek, dwie zbiórki i asystę, a Kamil Łączyński siedem punktów i aż osiem asyst.

WOKÓŁ PARKIETUKwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Jak co roku włączyliśmy się do akcji szerzenia tolerancji dla odmiennych możliwości osób ze spektrum. Osoby z Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team we Włocławku były dzisiejszą eskortą Rottweilerów.

STATYSTYKA: Rottweilery mądrze dzieliły się piłką i były skuteczne - w statystyce asyst wygrały 23:9. Anwil w drugiej połowie odjechał z wynikiem i nie pozwolił, by przeciwnicy się zbliżyli.

KONFERENCJA: - Dzisiaj Astoria trafiła kilka ciężkich rzutów, które pozwoliły jej wrócić do meczu. Chyba dwa razy odjechaliśmy na osiem-dziesięć punktów, a mimo to rywale wracali. Trzecie uderzenie w drugiej połowie pozwoliło nam zbudować bezpieczną przewagę. Bardzo mocno ograniczyliśmy bydgoszczan na zbiórkach w ataku. Możemy być zadowoleni z tego spotkania, bo każdy pokazał się z bardzo dobrej strony - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Za kilka dni zmierzymy się w domu z GTK Gliwice. Mecz w niedzielę 16 kwietnia o godz. 15:30. Transmisję internetową przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy też do Radia Rottweilery.

Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 97:81 (26:20, 21:27, 27:19, 23:15)

Anwil: Williams 20, Petrasek 19, Sanders 19, Greene IV 12, Nowakowski 8, Łączyński 7, Sobin 6, Moore 4, Słupiński 2, Bojanowski 0, Łazarski 0, Woroniecki 0

Enea Abramczyk Astoria: Smith 29, Szymkiewicz 20, Henry 14, Cayo 5, Petrilevicius 5, Simons 4, Frąckiewicz 2, Wadowski 2, Stupnicki 0