Sanders zdominował - Anwil awansował!

Niedziela, 30 Kwietnia 2023, 23:35, Sebastian Falkowski

Mamy awans do play-off! Anwil Włocławek zagrał bardzo skutecznie w Hali Mistrzów. Rottweilery pokonały Suzuki Arkę Gdynia aż 110:86!

TŁO: Napędzone zwycięstwem w europejskich pucharach Rottweilery miały w planie udany powrót do Hali Mistrzów. Rywale liczyli na pokonanie najlepszej drużyny FIBA Europe Cup.

KLUCZOWY MOMENT: Anwil zupełnie dominował na parkiecie. Gdy na trzy minuty przed końcem z dystansu przymierzył Maciej Bojanowski, na liczniku włocławian pojawiła się setka (102:81). Wynik ustalił (także trójką) Marcin Woroniecki. Obwodowy wpisał się wtedy na listę strzelców jako 12. zawodnik Anwilu - wielkie brawa dla całej drużyny!

NAJLEPSZY W ANWILU: Zaczyna brakować nam słów na grę Victora Sandersa! Jak opisać dzisiejszy wyczyn Amerykanina, gdy wcześniejsze występy nazywaliśmy „kosmicznymi” czy „wybitnymi”? Victor czarował na boisku. Zaczął od dobrej obrony, a potem zupełnie przejął ofensywę. 20 punktów w pięć minut pierwszej kwarty? Czemu nie! W pewnym momencie meczu Sanders miał 6/6 za trzy. Skończył z 30 oczkami, czterema zbiórkami i trzema przechwytami w… 14 minut!

DRUGI PLAN: Luke Petrasek zaliczył niemal bezbłędny występ (7/8 z gry). Na początku trzeciej kwarty trafił dwa ważne rzuty z dystansu. Do 19 punktów dodał pięć zbiórek, dwa przechwyty i asystę. Trzeba zauważyć, że świetnie obsługiwali go koledzy - m.in. Josip Sobin czy Kamil Łączyński. Kapitan zanotował aż 11 asyst! Pod koszem znów dobrze poradził sobie Malik Williams. Nieźle bronił Adama Hrycaniuka - center rywali nie miał łatwej przeprawy. Amerykanin miał 13 punktów, pięć zbiórek oraz asystę. Oczko mniej, ale tyle samo zbiórek zdobył Michał Nowakowski.

STATYSTYKA: Rottweilery zaczęły drugą kwartę od serii 16:2. Gdy drużyna złapała rytm, rywale nie mogli zrobić wiele. Anwil wypadł lepiej od Suzuki Arki niemal w każdym aspekcie. Co najważniejsze - zwycięstwo zapewniło awans do fazy play-off!

KONFERENCJA: - Bardzo dobre wykonanie planu jeśli chodzi o atak. W obronie popełniliśmy mnóstwo błędów. Widać, że po ostatnim sukcesie byliśmy trochę nakręceni emocjonalnie. Jestem zadowolony, że przy dużej przewadze prawie udało się ominąć prowokacje ze strony rywali - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Ostatni pojedynek rundy zasadniczej w Hali Mistrzów! Rottweilery zmierzą się z BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Mecz w środę 3 maja o godz. 17:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy też do Radia Rottweilery.

Anwil Włocławek - Suzuki Arka Gdynia 110:86 (33:30, 23:11, 32:23, 22:22)

Anwil: Sanders 30, Petrasek 19, Williams 13, Nowakowski 12, Greene IV 9, Moore 9, Bojanowski 5, Dawdo 3, Łączyński 3, Woroniecki 3, Słupiński 2, Sobin 2

Suzuki Arka: Fenner 23, Florence 19, Musić 19, Hrycaniuk 7, Lis 7, Wade 6, Janiec 3, Sewioł 2, Bogucki 0, Pajkert 0, Wołoszyn 0