Recepta na gliwiczan - Rottweilery z kolejną wygraną!

Niedziela, 16 Kwietnia 2023, 19:44, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek z ósmym zwycięstwem z rzędu! Rottweilery kontrolowały wydarzenia na parkiecie przez 40 minut i bardzo pewnie pokonały Tauron GTK Gliwice 88:63.

TŁO: Niedzielne popołudnie to idealny czas na mecz. Rottweilery chciały kontynuować serię wygranych, ale broniący się przed spadkiem gliwiczanie myśleli wyłącznie o pokrzyżowaniu tych planów.

KLUCZOWY MOMENT: Anwil prowadził bardzo pewnie przez całą drugą połowę. Na kilka minut przed końcem Rottweilery miały już 30 oczek przewagi (84:54). Sztab szkoleniowy skorzystał z pełnej rotacji, a wszyscy zawodnicy zapunktowali. Brawo Rottweilery!

NAJLEPSZY W ANWILU: Victor Sanders znów zapewnił wysoką jakość. Zaczął mecz od 3/3 z dystansu. Trójką otworzył również czwartą kwartę. Skończył z 18 oczkami, dwiema asystami oraz zbiórkami. Trzymamy kciuki za jeszcze lepszy występ w środę!

DRUGI PLAN: Bardzo dobrze spisał się też Luke Petrasek. 11 z 15 punktów zdobył w pierwszej połowie. Dołożył trzy zbiórki i przechwyt. Michał Nowakowski obok 13 oczek miał także sześć zbiórek oraz po dwie asysty i przechwyty. Bił się mocno po obu stronach parkietu. Siedem zbiórek zaliczył Malik Williams, a tyle samo asyst rozdał Kamil Łączyński.

WOKÓŁ PARKIETU: Jeff Nordgaard został bardzo ciepło przyjęty w Hali Mistrzów. Amerykanin, który przyleciał do Polski w ramach akcji „ESENcja Drużyny 30-lecia”, był rozchwytywany. Spędził w Fan Corner kilkadziesiąt minut rozdając autografy i robiąc zdjęcia z kibicami. Śledźcie nasze media społecznościowe - wkrótce pokażemy wam kulisy z wizyty Jeffa.

STATYSTYKA: Anwil dominował niemal w każdej płaszczyźnie. Włocławianie rozpoczęli drugą połowę od serii 9:0 (49:27). Rywale po tym uderzeniu już się nie podnieśli.

KONFERENCJA: - Zagraliśmy od samego początku z werwą, byliśmy skoncentrowani. Za szybko uwierzyliśmy jednak, że jest już po meczu. Jesteśmy w takim momencie, że każde spotkanie jest na wagę złota, więc emocje dają o sobie znać. Najważniejsze, że przed pojedynkiem pucharowym nikt nie przekroczył 24 minut na boisku - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Wielki finał FIBA Europe Cup! W środę 19 kwietnia o godz. 19:00 Rottweilery zagrają z Cholet Basket! Transmisja w Polsacie Sport Extra i Radiu Rottweilery.

Anwil Włocławek - Tauron GTK Gliwice 88:63 (20:9, 20:18, 20:18, 28:18)

Anwil: Sanders 18, Petrasek 15, Nowakowski 13, Bojanowski 6, Greene IV 6, Moore 6, Williams 6, Woroniecki 6, Sobin 5, Słupiński 3, Dawdo 2, Łączyński 2

Tauron GTK: Ferguson 14, Put 10, Skifić 8, Murphy 6, Richardson 5, Ryżek 5, Maciejak 4, Rowland 4, Szlachetka 4, Busz 3