13.11.2018 - 21:01

Bez ognia w ataku

Zdobywając tylko 68 punktów, Anwil Włocławek nie mógł myśleć o zwycięstwie w Turcji. Rottweilery przegrały z BK Banvitem Bandirma 68:75.

Anwil Włocławek pewne pokonał AZS Koszalin w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi. Rottweilery zagrały bardzo zespołowo i pokonały Akademików 91:76.

Przez trzydzieści minut Anwil Włocławek był równorzędnym rywalem dla UCAM Murcji. W kluczowym momencie goście zagrali jednak skuteczniej i wygrali 87:68.

Anwil Włocławek przegrał we własnej hali ze Spójnią Stargard 80:81, co z pewnością można uznać za największą sensację tego sezonu Energa Basket Ligi.

Po bardzo konsekwentnej grze przez 40 minut, Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe MHP Riesen Ludwigsburg 93:85 i tym samym odniósł drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Anwil Włocławek po raz drugi w sezonie nie dał rady Polskiemu Cukrowi Toruń. Wcześniej rywale wygrali w Superpucharze, w sobotę zaś okazali się lepsi w Hali Mistrzów 79:76.

To był fantastyczny wieczór koszykarski we włoskim Avellino. Sidigas i Anwil stworzyły kapitalne widowisko, ostatecznie włocławianie musieli przełknąć gorzki smak przegranej.

Anwil Włocławek zagrał bardzo dobre spotkanie w Sopocie i pokonał Trefla 92:82. Momentami przewaga Rottweilerów sięgała 25 punktów.

Świetny mecz Walerija Lichodieja i jego 28 punktów nie uchroniło Anwilu Włocławek przed przegraną w Hali Mistrzów z BC Niżnym Nowogrodem. Rosjanie pokonali Rottweilery 93:82.

W czwartej kwarcie Anwil Włocławek zagrał bardzo dobrze i w obronie, i w ataku i po bardzo wymagającym meczu pokonał Kinga Szczecin 86:82. To pierwsze zwycięstwo mistrzów w Energa Basket Lidze.