04.06.2018 - 22:55

Marzenia się spełniły! Anwil Włocławek mistrzem Polski!

Anwil wygrał decydujące starcie z BM Slam Stalą 73:65 i został mistrzem Energa Basket Ligi! MVP finałów został kapitan Kamil Łączyński.

Anwil wyszedł na prowadzenie na półtorej minuty do końca i pokonał BM Slam Stal 84:80. Najwięcej punktów rzucił Kamil Łączyński. Rottweilery są o krok od zdobycia mistrzostwa – stan rywalizacji 3:2.

Anwil doszedł w końcówce meczu BM Slam Stal na różnicę jednego punktu, ale to nie wystarczyło. Włocławianie ulegli ostrowianom 67:69. Stan rywalizacji finałowej 2:2.

Anwil dogonił w czwartej kwarcie BM Slam Stal i pokonał żółto-niebieskich na ich terenie 82:80. Najwięcej punktów dla włocławian rzucił Jarosław Zyskowski.

Anwil Włocławek oddał prowadzenie na początku czwartej kwarty i uległ BM Slam Stali 77:83. Najwięcej punktów dla Rottweilerów zdobył Ivan Almeida – autor 19 oczek.

W tym zdominowanym przez defensywę spotkaniu, Anwil Włocławek pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 62:61. Josip Sobin rzucił 19 punktów w tym meczu.

Z piekła do nieba! Anwil w finale!

Drogę z piekła do nieba przebył Anwil Włocławek i pokonał po szaleńczej pogoni Stelmet Eneę BC Zielona Góra 85:83. ANWIL WŁOCŁAWEK W FINALE PLAY-OFF!!!

Anwil odpowiedział! Remis w serii!

Anwil Włocławek wykazał się opanowaniem w ostatniej akcji spotkania i pokonał Stelmet Eneę BC Zielona Góra 87:88. Rzut osobisty na zwycięstwo trafił Ivan Almeida.

To było spotkanie walki, pełne emocji i zwrotów akcji, ale niestety po 45 minutach lepszy okazał się Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrywając po dogrywce z Anwilem 107:104.

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokazał serce mistrza i pokonał Anwil Włocławek w drugim meczu półfinału 90:74. Rywalizacja przenosi się do hali CRS.