16.02.2019 - 00:28

Bez skuteczności, bez awansu

Anwil Włocławek zagrał w ćwierćfinale Pucharu Polski na bardzo słabej skuteczności i musiał, trzeci raz w tym sezonie, uznać wyższość Arki Gdynia. Mecz zakończył się wynikiem 80:84.

Anwil Włocławek pokazał walkę i zaangażowanie w ostatnim meczu fazy grupowej, ale mistrz Francji – MSB Sarthe Le Mans – okazał się lepszy. Rottweilery żegnają się z pucharami w tym sezonie.

Almeida wrócił, Zyziu odleciał, Anwil rozstrzelał!

Ivan Almeida wrócił do Anwilu Włocławek, Jarosław Zyskowski odleciał na parkiecie z dorobkiem 24 punktów, a Anwil Włocławek pokonał Trefla Sopot 97:85.

Bardzo dobre widowisko stworzyły ekipy Anwilu i Banvitu w środę w Hali Mistrzów. Ostatecznie po dogrywce lepsi okazali się goście z Turcji.

W Kujawsko-Pomorskim już wiedzą: derby dla Włocławka!

Po trzech kolejnych porażkach, Anwil Włocławek w końcu zwycięski. Rottweilery pokonały Polski Cukier Toruń w derbowym spotkaniu 89:80.

Anwil Włocławek stracił rytm na pięć ostatnich minut drugiej kwarty i w tym czasie UCAM Murcja wypracował sobie 20 punktów przewagi. Ostatecznie gospodarze pokonali Rottweilery 78:70.

Anwil Włocławek rzucił tylko 25 punktów po zmianie stron i bijąc w mur w ofensywie, oddał parkiet Arce Gdynia. Rywale wygrali mecz 83:66.

MHP Riesen Ludwigsburg nie tylko pokonało Anwil Włocławek w jego własnej hali, ale również odrobiło straty z pierwszego meczu. Rottweilery przegrały 74:87.

Mądra i niesamolubna gra dała zwycięstwo Anwilowi na koniec pierwszej części rundy zasadniczej. Mistrz z Włocławka pokonał wicemistrzów z Ostrowa Wielkopolskiego 80:73.

Anwil Włocławek zagrał zbyt nieskutecznie w ataku i słabo w obronie, aby mógł myśleć o zwycięstwie nad Sidigasem Avellino. Włoski zespół wygrał w Hali Mistrzów 72:62.