20.04.2018 - 00:08

Trzy kwarty to za mało

Anwil Włocławek dobrze bronił przez trzy kwarty, ale w czwartej odsłonie gra Rottweilerów posypała się jak domek z kart. Stelmet Enea BC ZIelona Góra wygrał w Hali Mistrzów 70:57.

Niestety, piątek trzynastego okazał się pechowy dla Anwilu Włocławek. Rottweilery przegrały z Treflem Sopot na wyjeździe 78:88, choć nadal zachowują pierwsze miejsce w tabeli.

Anwil Włocławek nie wykorzystał swojej szansy i przegrał na własnym parkiecie z Kingiem Szczecin 69:74. Przed Rottweilerami jeszcze trzy szanse na wywalczenie pierwszej pozycji przed play-off.

Najpierw było trzęsienie ziemi, a następnie... trzy kolejne w postaci trzech dogrywek! Ostatecznie Anwil Włocławek pokonał TBV Start Lublin 100:97!

Polski Cukier Toruń zrewanżował się Anwilowi Włocławek za porażkę z grudnia i pokonał w swojej hali Rottweilery 89:80. W derbach remis po jeden.

Lepiej brzydko wygrać...

- Lepiej brzydko wygrać, niż ładnie przegrać - powiedział po meczu Igor Milicić. Anwil Włocławek pokonał GTK Gliwice po walce 95:88.

Anwil Włocławek prowadził przez całe spotkanie i pokonując ostatecznie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 83:76, odniósł zasłużone zwycięstwo.

Ivan Almeida rzucił 31 punktów, ale to było za mało na Asseco Gdynia. Goście trafili w całym meczu 18 rzutów za trzy punkty i pokonali Anwil Włocławek w Hali Mistrzów 105:92.

Anwil Włocławek zagrał tak, jak na lidera tabeli przystało. Grając z pełną koncentracją i świadomością swoich przewag, pokonał MKS Dąbrowa Górnicza 83:63.

To był mecz twardej, męskiej walki od pierwszej do czwartej kwarty. Po 40 minutach lepsi okazali się jednak koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra, którzy pokonali Anwil Włocławek 88:77.