Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Bartosz Diduszko MVP marca

Piątek, 15 Kwietnia 2016, 11:04, Michał Fałkowski

Trzeci raz w tym sezonie Bartosz Diduszko został wyróżniony przez kibiców tytułem najlepszego gracza Anwilu w przekroju miesiąca. W głosowaniu, które dotyczyło marcowych meczów polski skrzydłowy otrzymał 1142 głosy i wyprzedził Davida Jelinka oraz Kervina Bristola. Dziękuję kibicom teraz i postaram się podziękować swoją grą w kolejnych meczach mówi zwycięzca.

Trzeci raz w tym sezonie Bartosz Diduszko został wyróżniony przez kibiców tytułem najlepszego gracza Anwilu w przekroju miesiąca. W głosowaniu, które dotyczyło marcowych meczów polski skrzydłowy otrzymał 1142 głosy i wyprzedził Davida Jelinka oraz Kervina Bristola. – Dziękuję kibicom teraz i postaram się podziękować swoją grą w kolejnych meczach – mówi zwycięzca.

O ile w listopadzie i styczniu fani Anwilu docenili w szczególności waleczność „Didiego”, o tyle marcowe mecze mogły im się podobać dodatkowo ze względu na jego dobre ofensywne usposobienie. Skrzydłowy wziął na siebie ciężar ataku, bo w drużynie na chwilę zabrakło Michała Chylińskiego, a bez trafień niskiego skrzydłowego trudno było myśleć o zwycięstwach. Diduszko narzucał więc punktów Śląskowi, Polpharmie i Czarnym prowadząc Anwil do wygranych w tych meczach.

- Nie wspominam szczególnie swoich zdobyczy, wolę raczej pamiętać to, że w marcu jako drużyna wygraliśmy kilka ważnych meczów. Przed nami decydujące tygodnie i miesiące, a że nigdy w życiu nie byłem żadnym MVP, to spróbuję z przytupem zakończyć sezon i postraszyć trochę Davida w walce o ten tytuł – komentuje ze śmiechem Bartosz Diduszko.

Póki co jednak największe szanse na MVP sezonu ma wspomniany David Jelinek, który w naszym plebiscycie wygrywał czterokrotnie. Za marcowe mecze swoimi głosami nagrodziło go 435 kibiców. Trzecie miejsce zajął Kervin Bristol, który zgromadził 381 głosów.

 

Wyniki ankiety na MVP marca:

Bartosz Diduszko                            1142 gł.                58%

David Jelinek                                     435 gł.                   22%

Kervin Bristol                                     381 gł.                   20%