Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Anwil 3x3 o krok od podium

Sobota, 08 Czerwca 2024, 18:36, Sebastian Falkowski

To był obiecujący start w sezon letni 3x3. Anwil 3x3 rozegrał pięć meczów na Lotto 3x3 Queście w Warszawie. Drużyna była milimetry od awansu do finału. Ostatecznie zajęła natomiast czwarte miejsce.

Anwil 3x3 do Warszawy pojechał w nowym składzie. Obok Stefana Marchlewskiego, Rafała Komendy i Patryka Wilka, których kibice znają z poprzedniego sezonu, w zespole znalazł się Jan Malesa. 

Mimo faktu, że drużyna nie miała wiele czasu na przygotowanie zagrywek, wszyscy wyruszyli do stolicy z pozytywnym nastawieniem. Już od pierwszych chwil było widać, że pewne automatyzmy nadal działają. Najpierw Rottweilery pokonały Slam Drunk 21:14, a potem faworyzowaną Legię Lotto 3x3 20:19. 

Dwie grupowe wygrane nakręciły zespół. Ćwierćfinałowy pojedynek był pokazem umiejętności włocławian. Polonia Warszawa 2 przez długi fragment nie mogła zdobyć choćby punktu! Ostatecznie drużyna zwyciężyła 21:9. 

W półfinale Anwil 3x3 mierzył się z ukraińskim składem Team. Kosz za kosz, punkt za punkt - mecz mógł się podobać kibicom. W końcówce Patryk Wilk rzucał na zwycięstwo, ale przeciwnik wpadł w niego z impetem, a piłka nie znalazła drogi do obręczy. W kolejnej akcji rywale wykorzystali rzut wolny i awansowali do finału. Przebieg ostatnich sekund starcia zabolał Rottweilery, ale nie można było rozpamiętywać przeszłości, bo spotkanie o trzecie miejsce było na horyzoncie. 

Pod koniec dnia dały o sobie znać trudy turnieju. Anwil 3x3 próbował, ale zawodnicy we wcześniejsze starcie włożyli wszystkie siły i zwyczajnie brakowało im mocy. Choć przegrali z zespołem Pale Tróje 14:19, całościowo mogą zaliczyć sobotni występ do udanych. 

Już za tydzień kolejne występy - Rottweilery zagrają w Toruniu i Starych Babicach. 

Lotto 3x3 Quest w Warszawie

Faza grupowa:

Anwil 3x3 - Slam Drunk 21:14

Legia Lotto 3x3 - Anwil 3x3 19:20

Ćwierćfinał:

Polonia Warszawa 2 - Anwil 3x3 9:21

Półfinał:

Team - Anwil 3x3 21:20

Mecz o 3. miejsce:

Anwil 3x3 - Pale Tróje 14:19