Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

MVP Sezonu 2023/2024 w głosowaniu kibiców: Victor Sanders

Sobota, 18 Maja 2024, 14:50, Sebastian Falkowski

Victor Sanders z kolejnym tytułem MVP. Amerykanin został MVP Sezonu w głosowaniu kibiców. Powtórzył tym samym rezultat z zeszłego sezonu - gratulujemy!

Rozgrywki przedwcześnie dobiegły końca, ale w trakcie sezonu było wiele pozytywnych momentów, które zapamiętamy na długo. Nie byłoby 13:0 czy pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej, gdyby nie świetna postawa Victora Sandersa. 

Amerykanin na początku lipca podpisał kontrakt z Anwilem Włocławek, co było prawdziwą bombą transferową. Już w sparingach pokazywał, że w trakcie wakacji nie stracił swojego pierwiastka magii. Zaliczył świetne wejście w sezon, co przełożyło się na zwycięstwa w głosowaniach na MVP Września oraz Października. 

Listopad należał do Kalifa Younga. Kanadyjczyk dominował pod koszem, a Hala Mistrzów odlatywała przy każdym wsadzie czy bloku. W kolejnym miesiącu „przypomniał o sobie” jednak czarujący na każdym kroku Sanders. 

Nowy rok solidnie otworzył Luke Petrasek, który wraz z otrzymaniem polskiego obywatelstwa napędził się do jeszcze lepszej gry. Tytuły MVP Lutego i Marca powędrowały do Tomasa Kyzlinka. Sztab szkoleniowy długo pracował nad tym transferem, więc wszystkich cieszyło tak mocne wejście Czecha do drużyny. W kwietniu kibice wyróżnili natomiast Amira Bella. Rozgrywający dokładał swoje w ataku, ale czynnikiem decydującym była w jego przypadku fenomenalna defensywa. Przełożyło się to zresztą na jeszcze jedno wyróżnienie - nagrodę Najlepszego Obrońcy PLK. 

Postanowiliśmy nie przeprowadzać głosowania na MVP Maja. Faktem jest natomiast, że w serii ćwierćfinałowej najskuteczniej wypadł Sanders, który notował średnio 18,6 punktu, 5,2 asysty i 3,8 zbiórki. 

Podsumowując, Amerykanin zwyciężył najwięcej głosowań na MVP Miesiąca i został tym samym MVP Sezonu w barwach Anwilu - serdecznie gratulujemy! Victor fascynował, zaskakiwał, przejmował mecze i prowadził Rottweilery do pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Tytuł MVP ORLEN Basket Ligi nie wziął się z przypadku. Choć sezon zakończył się inaczej, niż wszyscy byśmy tego chcieli, Sanders swoją tegoroczną postawą zapisał się w historii naszego klubu.  

Victor Sanders

ORLEN Basket Liga:
18,1 pkt. | 2,7 zb. | 4,7 as. | 1,5 prz. | 15,4 EVAL

FIBA Europe Cup:
8,7 pkt. | 2 zb. | 2,8 as. | 1,2 prz. | 5,8 EVAL