Gospodarze ze zwycięstwem w czwartym meczu

Sobota, 11 Maja 2024, 21:53, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek przegrał z PGE Spójnią Stargard 68:86 w czwartym meczu ćwierćfinału. Rywalizacja wraca do Włocławka - we wtorek zagramy w domu o awans.

TŁO: Anwilowi w czwartek zabrakło nieco skuteczności, by przechylić szalę na swoją stronę. Dwa dni później włocławianie mieli kolejną szansę na wyjeździe.

KLUCZOWY MOMENT: Rywale w pierwszej połowie zbudowali 18-punktową przewagę. Rottweilery nie zamierzały się poddawać i po przerwie rzuciły się do odrabiania strat. Po trzeciej kwarcie było 53:61. Niestety, stargardzianie przetrzymali ciężki moment i wyprowadzili kolejne uderzenie. Ostatecznie wygrali 86:68 i sprawili, że rywalizacja wraca do Włocławka.

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Amir Bell zdobył 18 oczek, asystę, przechwyt i zbiórkę. Miał dobry początek oraz mocne wejście w drugą połowę. Wykończył kilka akcji przy obręczy, popisał się też ładnym wsadem.

DRUGI PLAN: Victor Sanders obok 15 punktów miał również sześć asyst, trzy zbiórki i przechwyt. Gdy drużyna potrzebowała impulsu, wziął ciężar na swoje barki. Mijał w stronę kosza i choć był mocno atakowany przez gospodarzy, nie zamierzał się zatrzymywać. Kalif Young zanotował 10 oczek, siedem zbiórek (pięć w ataku) i przechwyt, natomiast Żiga Dimec do dziewięciu oczek dołożył trzy zbiórki i blok.

STATYSTYKA: Niestety, dziś także zawiodła skuteczność. Anwil miał 3/23 z dystansu, przy 13/27 rywali. W Hali Mistrzów trzeba będzie zrobić wszystko, by nie pozwolić rywalom na złapanie rytmu w ataku.

KONFERENCJA: - Mam wrażenie, że komentarze, jakie pojawiły się po meczu numer dwa, zadziałały. I to jest przykre. W pierwszej połowie naoglądaliśmy się tyle zapasów, że to głowa mała. Mieliśmy gigantyczne problemy ze skutecznością. Piłka nie dolatywała do obręczy z czystych pozycji. Spójnia trafiała po koźle, przez ręce i zasłużenie wygrała - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: O awans do półfinału powalczymy we wtorek 14 maja w Hali Mistrzów. O wszystkich szczegółach dotyczących meczu będziemy informować.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 86:68 (19:9, 26:18, 16:26, 25:15)

PGE Spójnia: Brown Jr. 19, Gruszecki 16, Daniels IV 13, Langović 13, Stein 12, Grudziński 5, Simons 5, Gordon 3, Krużyński 0

Anwil: Bell 18, Sanders 15, Young 10, Dimec 9, Joesaar 8, Kyzlink 4, Łączyński 2, Wadowski 2, Bojanowski 0, Garbacz 0, Kostrzewski 0, Petrasek 0

Stan serii: Remis 2:2