Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Ambitnie i charakternie na trudnym terenie

Poniedziałek, 15 Kwietnia 2024, 0:03, Sebastian Falkowski

Rottweilery zostawiły dziś na boisku dużo zdrowia. Anwil Włocławek pokazał charakter! Niestety, ostatecznie po dogrywce lepsi okazali się rywale - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zwyciężyła 89:87.

TŁO: W pojedynku z PGE Spójnią dominowała obrona. Włocławianie chcieli to podtrzymać i znów wygrać na trudnym terenie. 

KLUCZOWY MOMENT: Anwil nigdy się nie poddaje. Najpierw po przechwycie i wsadzie Victora Sandersa zespół doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie - gdy wydawało się, że przeciwnicy zapewnili sobie zwycięstwo - z dystansu przyłożył Luke Petrasek, a zaraz po nim Kamil Łączyński (87:88). Po niecelnym rzucie wolnym Tomasza Gielo włocławianie mieli nawet szansę na wygraną. Tomas Kyzlink spróbował z połowy parkietu, ale… Niestety, piłka po jego rzucie odbiła się od obręczy. 

NAJLEPSZY W ANWILU: Luke Petrasek wytrzymał ciśnienie w drugiej połowie. Zaliczył double - double - 21 punktów i 12 zbiórek (pięć w ataku), do których dołożył po dwa bloki i przechwyty oraz asystę. W końcówce czwartej kwarty popisał się pięknym wsadem, a w dogrywce celną trójką. 

DRUGI PLAN: Amir Bell utrzymywał zespół w grze przez większość starcia. Świetnie mijał i zdobywał oczka przy obręczy. Łącznie miał ich 16 - dodał cztery asysty (najlepszy wynik w zespole), dwie zbiórki, blok i przechwyt. Victor Sanders dołożył 11 punktów i dwa przechwyty, z kolei Jakub Garbacz 10 oczek i dwie zbiórki. Kamil Łączyński miał trzy niezwykle ważne trójki w dogrywce. Obok dziewięciu punktów zaliczył też po trzy asysty i zbiórki. 

STATYSTYKA: Włocławianie cierpieli przez skuteczność i straty. Po błędach rywale zdobyli 18 punktów. Mecz przebiegał falami - szala przechylała się z jednej na drugą stronę. Niestety, przewaga zbudowana przez ostrowian w dogrywce była wystarczająca. Anwilowi zabrakło niewiele…

KONFERENCJA: - Myślę, że to było bardzo fajne spotkanie dla kibiców. Twarda gra z obu stron. Mieliśmy problem ze skutecznością, a w samej końcówce zabrakło nam zawodników - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: W sobotę gramy w stolicy. Rottweilery zmierzą się z Legią Warszawa o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra i Radiu Rottweilery. 

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 89:87 (18:14, 23:24, 12:17, 21:19, d. 15:13)

Arged BM Stal: Skele 20, Silins 19, Beliauskas 17, Gielo 11, Durisić 8, Brembly 6, Chatman 4, Chyliński 3, Sulima 1, Sewioł 0

Anwil: Petrasek 24, Bell 16, Sanders 11, Garbacz 10, Joesaar 8, Kostrzewski 6, Łączyński 6, Dimec 3, Kyzlink 3, Bojanowski 0, Wadowski 0