Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Zielonogórzanie skuteczniejsi w Hali Mistrzów

Sobota, 16 Marca 2024, 22:57, Sebastian Falkowski

Sobotni wieczór miał wyglądać zupełnie inaczej. Niestety, Anwil Włocławek przegrał z Eneą Stelmetem Zastalem Zielona Góra 75:93.

TŁO: Powrót do Hali Mistrzów po długiej przerwie jest zawsze mocno wyczekiwany. Anwil mierzył się z zielonogórzanami. 

KLUCZOWY MOMENT: Rywale w drugiej połowie zbudowali przewagę, a Rottweilery nie mogły znaleźć odpowiedź na ich grę. Pojedyncze zrywy zawodników z Włocławka to było za mało - ostatecznie górą w Hali Mistrzów byli goście.

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Tomas Kyzlink do 20 punktów dodał trzy asysty i zbiórkę. Dał ekipie dawkę energii - jego akcje dawały nadzieję, że straty będzie można odrobić. Popisał się ładnym wsadem w kontrze. 

DRUGI PLAN: Victor Sanders dołożył 11 oczek, po trzy zbiórki i asysty oraz dwa przechwyty. Wymusił siedem przewinień. Po 10 punktów zanotowali Kalif Young i Luke Petrasek. Kanadyjczyk miał też osiem zbiórek, asystę i przechwyt. Skrzydłowy grał mocno w stronę kosza. Dołożył pięć zbiórek, trzy asysty i blok. Najwięcej asyst (osiem) zaliczył Kamil Łączyński. 

STATYSTYKA: Włocławianie popełnili dziś zbyt wiele strat (17, wobec 12 rywali). Zielonogórzanie rzucili po nich 19 oczek i napędzili do lepszej gry. Kolejnym aspektem, na który można zwrócić uwagę są zdobycze spod kosza - przeciwnicy wygrali w nich 46:36. 

KONFERENCJA: - Gdy mieliśmy świetny bilans to mówiłem, że przyjdzie trudny okres, bo sezon jest długi. Ten moment jest teraz. Spodziewałem się jednak, że będzie krótszy. Popełniamy błędy, jakbyśmy się spotkali wczoraj. Na treningach ciężko pracujemy - nie ma tak, że komuś się nie chce. Wiem, że to zaprocentuje w przyszłości - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: Za tydzień kolejne starcie. W sobotę 23 marca o godz. 19:30 włocławianie zmierzą się z Dzikami Warszawa. Transmisja w portalu Emocje.tv, zapraszamy też do Radia Rottweilery. 

Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)

Anwil: Kyzlink 20, Sanders 11, Petrasek 10, Young 10, Kostrzewski 6, Joesaar 4, Łączyński 4, Bojanowski 3, Garbacz 3, Dimec 1, Wadowski 1

Enea Stelmet Zastal: Hall 17, Rakocević 16, English 12, Woroniecki 11, Wójcik 10, Musić 9, Kołodziej 8, Lewandowski 6, Horne 4, Kikowski 0