Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Szczęśliwa siódemka - Anwilowcy w kadrze

Wtorek, 20 Lutego 2024, 14:40, Sebastian Falkowski

Przerwa w rozgrywkach nie oznacza przerwy od emocji związanych z występami Rottweilerów. Zawodnicy Anwilu Włocławek udali się na zgrupowania kadr narodowych!

Reprezentant kraju w drużynie to duży powód do radości. Kilku reprezentantów to jednak coś znacznie większego - ogromna duma i wyróżnienie. Kibice Anwilu Włocławek w najbliższych dniach nie będą się nudzić, bo wybór spotkań do obejrzenia będzie naprawdę spory. 

Pod koniec stycznia klubowa skrzynka została wręcz zalana wiadomościami od różnych federacji. Czytając treść maili nie kryliśmy zadowolenia!

Zacznijmy od koszuli bliższej ciału, czyli Kosz Kadry. Najpierw Jakub Garbacz i Luke Petrasek znaleźli się w szerokim składzie podanym przez trenera Igora Milicicia. Szeroki skład to jeszcze nie dwunastka na mecze eliminacji do EuroBasketu 2025, więc cierpliwie czekaliśmy na ostateczną decyzję sztabu. Poznaliśmy ją kilka dni temu - obaj zawodnicy znaleźli się w kadrze! Po zakończeniu Pekao S.A. Pucharu Polski Kuba i Luke nie musieli nawet zmieniać hotelu, wszak reprezentacja Polski stacjonuje w Sosnowcu. Skoro wspomnieliśmy o sztabie, to nie możemy zapomnieć o jego bardzo ważnej części. Grzegorz Kożan, bo o nim mowa, niezmiennie pełni rolę asystenta trenera. 

Kiedy możemy się spodziewać debiutu Luke’a w biało-czerwonych barwach? Najpierw zespół zmierzy się z Litwą (22.02, Kowno), a następnie Macedonią Północną (26.02, Sosnowiec). Mamy nadzieję, że skrzydłowego obejrzymy w akcji już w czwartek. 

Na zgrupowaniu kadry Słowenii nie mogło zabraknąć jej etatowego reprezentanta, Żigi Dimca. Środkowy bardzo dobrze spełnia się w swojej roli, dając przestrzeń do gry swoim partnerom. Aktualnie Żiga szykuje się do starć z Ukrainą oraz Izraelem. 

Biało-niebieskie barwy znów przywdzieje Janari Joesaar. Estończyk miał przerwę od kadry z uwagi na kontuzję, ale w tym sezonie wrócił, wszedł na pełne obroty i co najważniejsze - jest w formie. Z dużą chęcią pomoże kolegom w meczach z Litwą i Macedonią Północną. Pewnie zauważyliście, że to ci sami rywale, co w przypadku Kosz Kadry. Estonia trafiła bowiem do grupy z… Polską! Na tym okienku pojedynku Joesaara z Garbaczem i Petraskiem jednak nie obejrzymy. 

Po raz kolejny w drużynie narodowej znalazł się Kalif Young. Atletyczny center powalczy w kwalifikacjach FIBA AmeriCup - Kanada dwukrotnie zmierzy się z Nikaraguą. Nie możemy się doczekać opowieści Kalifa o tym egzotycznym przeciwniku. Co ciekawe, powołanie do reprezentacji Kanady otrzymali też znani z PLK Kadre Gray i Aaron Best. 

Na koniec kolejny wieloletni reprezentant - tym razem Czech. Tomas Kyzlink spróbuje przełożyć dobrą formę klubową na pojedynki z Grecją i Wielką Brytanią. Obwodowy jest bojowo nastawiony, więc możemy się spodziewać świetnych występów!

Trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów. Udanych meczów i bezpiecznego powrotu do Włocławka!

TERMINARZ 

Czwartek, 22 lutego:
18:00 | SŁOWENIA - Ukraina
18:30 | Litwa - POLSKA

Piątek, 23 lutego:
19:00 | Macedonia Północna - ESTONIA
20:00 | Grecja - CZECHY

Sobota, 24 lutego:
1:10 | KANADA - Nikaragua

Niedziela, 25 lutego:
18:00 | SŁOWENIA - Izrael

Poniedziałek, 26 lutego:
18:00 | POLSKA - Macedonia Północna
18:00 | ESTONIA - Litwa
20:15 | CZECHY - Wielka Brytania 

Wtorek, 27 lutego:
2:10 | Nikaragua - KANADA