Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Przedmeczówka: Pekao S.A. Puchar Polski

Piątek, 16 Lutego 2024, 0:53, Redakcja

Anwil Włocławek walczy o pierwsze trofeum w sezonie 2023/2024. Zaczynamy Pekao S.A. Puchar Polski.

ĆWIERĆFINAŁY: Choć włocławianie swoje spotkanie ćwierćfinałowe zagrają w piątek, to sam turniej rozpoczął się już w czwartek 15 lutego. Wtedy to na parkiecie znalazły się zespoły z lewej strony drabinki. Najpierw Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Start Lublin, a następnie Trefl Sopot wygrał z Kingiem Szczecin. 

W piątek oczy wszystkich włocławskich kibiców będą skierowane ponownie na derby województwa Kujawsko-Pomorskiego. Anwil Włocławek kontra Arriva Polski Cukier Toruń. Obie drużyny grały już ze sobą w Nowy Rok, wówczas w Toruniu lepsze były Rottweilery 83:78. Drużyny trenera Srdjana Suboticia na pewno nie można nie docenić, nawet jeśli w drugiej części sezonu zasadniczego przegrała cztery z sześciu meczów. 

Ponownie zatem będziemy oglądać walkę pod koszem między Kalifem Youngiem a Mate Vuciciem, pojedynki Victora Sandersa z Trey'em Diggsem, a także rywalizację Luke'a Petraska z Aljazem Kuncem. Co ciekawe, w tamtym spotkaniu Anwil grał jeszcze z Tannerem Grovesem, ale bez zakontraktowanych w późniejszym czasie Żigi Dimca i Tomasa Kyzlinka. Mimo to wygrał, więc liczymy na powtórkę. 

Meczem kończącym fazę ćwierćfinałów będzie spotkanie Agred BM Stali Ostrów Wielkopolski z Icon Sea Czarnymi Słupsk i to właśnie z jednym z tym zespołów Anwil Włocławek zagra w półfinale w przypadku pokonania torunian.

CO DALEJ?: Choć w przypadku takiego turnieju jak Puchar Polski dywagowanie na temat potencjalnego finału to nic innego, jak wróżenie z fusów, warto na chwilę zatrzymać się nad ewentualnymi rywalami Anwilu Włocławek w meczu o końcowy triumf. Wszak cel Rottweilerów jest jeden - zagrać w niedzielę o 17:30. 

Jak zatem wyglądały w tym sezonie mecze Anwilu z drużynami z lewej strony drabinki: Treflem Sopot oraz Legią Warszawa?

Cóż, Legia to jedna z dwóch drużyn, które ograły włocławian w Hali Mistrzów w tym sezonie, choć mecz był na styku do samego końca. Trefl to natomiast jedyny rywal, z którym Anwil grał już dwukrotnie. W tej rywalizacji jest remis - we Włocławku wygrał Anwil 91:83, a w Sopocie Trefl - 76:71.

KIEDY, GDZIE?: Ćwierćfinał w piątek o godz. 18:00. Wszystkie spotkania Pekao S.A. Pucharu Polski rozgrywane będą w Arenie Sosnowiec. Transmisje telewizyjne z meczów na sportowych kanałach telewizji Polsat, a w Radiu Rottweilery podczas potyczek włocławian będzie czekać niezmiennie Krzysztof Szaradowski.