Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Zwycięstwo na osłodę

Środa, 22 Listopada 2023, 21:37, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek z pewnym zwycięstwem na zakończenie FIBA Europe Cup. Rottweilery pokonały na własnym terenie BC CSU Sibiu 84:71.

TŁO: Choć przed meczem było wiadomo, że włocławianie nie awansują do dalszej fazy, drużyna chciała pożegnać się z rozgrywkami w dobrym stylu. 

KLUCZOWY MOMENT: Zespół grał pewnie od pierwszych sekund i sukcesywnie budował przewagę. Anwil udowodnił, że wynik pierwszego pojedynku nie był przypadkowy. Równo z syreną kończącą trzecią kwartą Jakub Garbacz przymierzył z dystansu, a ostatnią część gry atomowym wsadem otworzył Luke Petrasek (69:45) - bezradni Rumunii mogli się tylko przyglądać, jak Rottweilery bawią się w Hali Mistrzów. 

NAJLEPSZY W ANWILU: Jakub Garbacz do 15 punktów dodał cztery zbiórki i asystę. Jak zwykle grał dynamicznie. Kuba jest pewnym punktem drużyny - niezależnie od meczu, na obwodowego zawsze można liczyć. 

DRUGI PLAN: Świetnie zaprezentował się Tanner Groves, który zaliczył double-double (po 11 punktów i zbiórek). Do tego popisał się kilkoma widowiskowymi wsadami. Dodał po dwie asysty, bloki i przechwyty. Janari Joesaar również grał bardzo pewnie. Do 12 oczek dołożył pięć zbiórek, asystę i przechwyt - w drugiej połowie poleciał po linii końcowej i mocno zapakował. Victor Sanders także zanotował 12 punktów. Miał pięć asyst oraz po dwa przechwyty i zbiórki. Luke Petrasek i Amir Bell zdobyli po 10 oczek. Razem mieli sześć zbiórek, cztery asysty i trzy przechwyty. Cała drużyna dołożyła swoją cegiełkę. 

STATYSTYKA: Anwil dominował rywali na desce. Ekipa zakończyła spotkanie z 45 zbiórkami, w tym 22 w ataku. Ponowienia dawały łatwe punkty - taką grę oglądało się bardzo przyjemnie. Dziś wszyscy zawodnicy z Włocławka zapunktowali - brawo zespół!

COMING SOON: Przed nami domowe starcie z Dzikami Warszawa. Spotkanie w niedzielę 26 listopada o godz. 15:30. Transmisja w portalu emocje.tv i Radiu Rottweilery. 

Anwil Włocławek - BC CSU Sibiu 84:71 (22:14, 21:15, 24:16, 17:26)

Anwil: Garbacz 15, Joesaar 12, Sanders 12, Groves 11, Bell 10, Petrasek 10, Young 4, Kostrzewski 3, Siewruk 3, Łazarski 2, Wadowski 2

BC CSU: Kuti 14, Gavriloaia 12, Uta 11, Barro 10, Pratt 8, Dragoste 6, Banciu 4, Adnam 2, Baditescu 2, Ivanov 2, Itu 0