Bez kropki nad i

Środa, 08 Listopada 2023, 23:02, Sebastian Falkowski

Choć Rottweilery znów były blisko, Hiszpanie potrafili odeprzeć ataki i zwyciężyć. Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z Surne Bilbao Basket 71:76.

TŁO: Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza spodziewali się trudnego wyzwania, ale mieli świadomość, że rywali można pokonać. Na szalę trzeba było rzucić wszystkie siły.

KLUCZOWY MOMENT: Mimo dużej przewagi Hiszpanów, włocławianie zebrali się i po raz kolejny w tym sezonie odrobili straty. Na cztery minuty przed końcem było tylko 68:70. Chwilę później Victor Sanders został złapany za koszulkę i mocno sfaulowany, a sędziowie poszli sprawdzić akcję na monitorze. Przerwa źle zadziałała na włocławian - drużyna wybiła się z rytmu, natomiast koszykarze z Bilbao zdobyli pięć oczek z rzędu, odskoczyli na bezpieczną odległość i prowadzenia już nie oddali.

NAJLEPSZY W ANWILU: Zdecydowanie najrówniej grał dziś Kuba Garbacz. Zdobył 24 punkty, trafiał ważne trójki (4/8), dołożył też trzy zbiórki i asystę. Na boisku spędził 32 minuty, czyli najwięcej spośród wszystkich zawodników. Trzeba oddać, że był aktywny przez cały ten czas. Reprezentant Polski utrzymuje wysoką formę i od samego początku sezonu jest pewnym punktem zespołu.

DRUGI PLAN: Victor Sanders dołożył 14 oczek, a także po trzy asysty, przechwyty i zbiórki. Kilka razy nieźle ustawił się w defensywie i rozbił akcję przeciwników. Tanner Groves był najlepszy na tablicach (osiem zbiórek, do tego siedem punktów), a Amir Bell pod względem asyst (łącznie cztery). Rozgrywający dołożył też siedem oczek, sześć zbiórek i przechwyt, a w statystyce +/- miał najwyższe +6.

STATYSTYKA: Anwil przegrał różnicą pięciu punktów, a na linii rzutów wolnych zanotował 14/24. Szkoda, że skuteczność nie była lepsza, bo w wielu momentach niecelne próby podcinały skrzydła całego zespołu. Rottweilery potrafiły zniwelować duże straty z mocnym rywalem - niestety zabrakło kropki nad i.

CYTAT: - Mecz był dla nas ciężki. Bardzo chcieliśmy wygrać. To trudny teren, ale mieliśmy swoją szansę. Rzuciliśmy wszystko na parkiet, ale niestety to nie wystarczyło. Wracamy na ligowe boiska - zrobimy wszystko, by po kolejnym spotkaniu być w dobrych humorach - mówi Jakub Garbacz.

COMING SOON: Wracamy do Hali Mistrzów. W niedzielę 12 listopada o godz. 17:30 Anwil zmierzy się z Polskim Cukrem Start Lublin. Transmisja w Polsacie Sport Extra i Radiu Rottweilery.

Surne Bilbao Basket - Anwil Włocławek 76:71 (21:19, 27:17, 14:19, 14:16)

Surne Bilbao Basket: Sacha Killeya-Jones 22, Renfroe 10, Pantzar 9, Smith 9, Kullamae 6, Rabaseda 6, Andersson 5, De Ridder 4, Hlinason 3, Rigo 2, Reyes 0

Anwil: Garbacz 24, Sanders 14, Bell 7, Groves 7, Joesaar 6, Petrasek 6, Łączyński 4, Wadowski 3, Kostrzewski 0, Siewruk 0, Young 0