Szkocka łyżka dziegciu

Środa, 25 Października 2023, 23:28, Sebastian Falkowski

Szkocja jest znana ze swoich twierdz - dziś jedną z nich okazała się hala ekipy Caledonia Gladiators. Po bardzo fizycznym spotkaniu rywale wygrali z Anwilem Włocławek 66:63.

TŁO: Koszykarze Anwilu byli niezadowoleni z wyniku inauguracyjnego spotkania FEC i chcieli zwycięstwa na terenie Szkotów. Rywale na start rozgrywek wygrali z Rumunami i liczyli na kontynuację dobrej passy.

KLUCZOWY MOMENT: Na trzy minuty przed końcem Jakub Garbacz przymierzył z dystansu (62:62). Po tym wydarzeniu akcja zwolniła. Żadna z ekip nie mogła się przełamać. Rottweilery miały swoje szanse, ale nie były dokładne - przeciwnicy dołożyli natomiast jedno trafienie spod kosza i dwa z linii. W ostatnich sekundach Garbacz rzucał na remis, ale był w trudnej pozycji - niestety, piłka nie znalazła drogi do kosza.

NAJSKUTECZNIEJSI W ANWILU: Solidnie zaprezentował się Tanner Groves. Środkowy złapał rytm w drugiej kwarcie. Już do przerwy miał 10 punktów i sześć zbiórek. Ostatecznie zakończył starcie z 16 oczkami, dziewięcioma zbiórkami i blokiem. Bardzo podobą linijkę zanotował Luke Petrasek. Amerykanin nie miał jednak bloku, a przechwyt.

DRUGI PLAN: Kalif Young do 12 punktów dodał pięć zbiórek (cztery w ataku), dwa przechwyty i blok. Razem z Petraskiem mieli najwyższy w drużynie współczynnik +/- (+13). Jakub Garbacz obok dziewięciu oczek dołożył również cztery zbiórki i trzy asysty. Najlepszym podającym spotkania był Kamil Łączyński - kapitan zakończył z 10 asystami na koncie.

STATYSTYKA: Rottweilery przez cały mecz nie mogły wejść na właściwe obroty. Drużyna popełniła 20 strat, z czego osiem w pierwszej kwarcie. To był trudny i bardzo fizyczny pojedynek, a przy tak niskim wyniku decydują detale. Każda akcja jest na wagę złota. Szkoda, że gdy Anwil złapał już przeciwników w końcówce, nie wykorzystał kilku szans na przejęcie meczu.

COMING SOON: Przed nami bardzo emocjonujące starcie. Włocławianie zagrają na wyjeździe z mistrzami Polski - Kingiem Szczecin. Spotkanie w sobotę 28 października o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra i Radiu Rottweilery.

Caledonia Gladiators - Anwil Włocławek 66:63 (19:11, 11:20, 18:11, 18:21)

Caledonia Gladiators: Moore 16, Dubose 11, Whelan 11, Palyza 10, Onwas 7, Alihodzić 5, Johnson 4, Malcolm 2, Jimenez 0

Anwil: Groves 16, Petrasek 16, Young 12, Garbacz 9, Joesaar 3, Sanders 3, Schenk 3, Kostrzewski 1, Bell 0, Łączyński 0