Hiszpański thriller w Hali Mistrzów

Środa, 18 Października 2023, 23:13, Sebastian Falkowski

To był niezwykle emocjonujący mecz. Anwil Włocławek walczył jak równy z równym z faworyzowanymi zawodnikami Surne Bilbao Basket - w samej końcówce rywale byli jednak skuteczniejsi i wygrali 83:79.

TŁO: Mistrzowie FIBA Europe Cup wrócili na europejskie parkiety. Anwil Włocławek chciał dobrze rozpocząć tegoroczne rozgrywki, ale goście z Hiszpanii mieli zupełnie inne plany.

KLUCZOWY MOMENT: W samej końcówce emocje sięgnęły zenitu. Niestety - to rywale zachowali więcej zimnej krwi. Po stracie włocławian na 14 sekund przed końcem Adam Smith przyłożył z dystansu (81:79). Rottweilery nie znalazły odpowiedzi, dwa razy celnie z linii rzutów wolnych przymierzył Denzel Andersson i choć za trzy spróbował jeszcze Jakub Garbacz, piłka nie znalazła drogi do kosza.

NAJLEPSZY W ANWILU: Wspomniany przed chwilą skrzydłowy był najlepszym strzelcem ekipy. Obok 16 oczek miał też pięć zbiórek, aż trzy przechwyty i asystę. W obronie ustał każdemu - nawet kryjąc większych od siebie graczy. Gdy był na parkiecie zespół prezentował się lepiej (w statystyce +/- Jakub miał +17).

DRUGI PLAN: Solidny występ zaliczył Janari Joesaar. Osiem punktów, osiem zbiórek (sześć w ataku), pięć asyst i przechwyt - Estończyk był po prostu wszędzie. Amir Bell dodał 11 oczek, cztery asysty, przechwyt i zbiórkę. Zaczął od 5/5 z gry, a jego minięcia i zmiany tempa oglądało się z przyjemnością. W bezpośrednich pojedynkach z Alexem Renfroe często wypadał lepiej. Tyle samo punktów co Amir zanotował także Luke Petrasek. Amerykanin dołożył siedem zbiórek i dwie asysty. Gigantyczne pokłady energii całej ekipie dostarczył Kalif Young - za jego grę i nastawienie należą się słowa uznania.

STATYSTYKA: Rottweilery zdecydowanie lepiej dzieliły się piłką - wygrały w statystyce asyst 20:11. Można żałować błędów z drugiej połowy. Przez straty zespół nie mógł znaleźć swojego rytmu. Po bardzo dobrej pierwszej połowie ekipa przegrała 12:22 w trzeciej kwarcie, a spotkanie się wyrównało.

CYTAT: - Pozwoliliśmy, by Hiszpanie narzucili nam swój styl gry. Ofensywna zbiórka ich napędziła i dzięki temu wrócili. Popełniliśmy sporo błędów w obronie - trzeba je przeanalizować i wyciągnąć wnioski. W niedzielę bardzo ważny pojedynek - mówił po zakończeniu spotkania Jakub Garbacz.

COMING SOON: Czas na hit ORLEN Basket Ligi - Anwil Włocławek kontra WKS Śląsk Wrocław! Mecz w Hali Mistrzów w niedzielę 22 października o godz. 17:30. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport Extra, zapraszamy też do Radia Rottweilery.

Anwil Włocławek - Surne Bilbao Basket 79:83 (24:23, 25:15, 12:22, 18:23)

Anwil: Garbacz 16, Bell 11, Petrasek 11, Joesaar 8, Sanders 8, Groves 7, Schenk 7, Kostrzewski 5, Young 4, Łączyński 2

Surne Bilbao Basket: Renfroe 22, Killeya-Jones 18, Smith 13, Kullamae 8, Rabaseda 7, Andersson 5, De Ridder 3, Rigo 3, Hlinason 2, Pantzar 2, Reyes 0