Anwil najlepszy w Inowrocławiu

Sobota, 09 Września 2023, 21:32, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek z drugim zwycięstwem na turnieju w Inowrocławiu. Rottweilery pokonały w bardzo dobrym stylu Eneę Abramczyk Astorię Bydgoszcz 99:67!

Włocławianie mieli ochotę na kolejną wygraną i pokazywali to od pierwszych sekund. Drużyna grała kombinacyjnie. Każdy zawodnik chciał oddać piłkę do lepiej ustawionego partnera. Zespół skończył starcie z 22 asystami - najlepiej w tym aspekcie wypadli Jakub Schenk (siedem) i Victor Sanders (pięć).

Szybko zbudowana przewaga (22:9 po pierwszej kwarcie) nie ostudziła Anwilu. Rywale z 1. ligi naciskali, ale raz po raz odbijali się od włocławskiego muru.

Luke Petrasek szybko zanotował 13 oczek, wysoki poziom utrzymywał Jakub Garbacz, a z dystansu raził Tanner Groves (3/4).

Przed czwartą kwartą Rottweilery prowadziły już 78:48 i nic nie zagrażało ich wygranej. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 99:67 - po takim starciu można jedynie żałować, że nie pękła setka. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze…

Kolejny sparing Rottweilerów już w poniedziałek.

Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 99:67 (22:9, 25:17, 31:22, 21:19)

Anwil: Groves 18, Garbacz 17, Petrasek 15, Kostrzewski 13, Siewruk 9, Young 9, Bell 6, Joesaar 5, Sanders 4, Schenk 3, Łazarski 0, Wadowski 0