Powrót do przeszłości - Anwil wygrywa z Notecią

Piątek, 08 Września 2023, 21:45, Sebastian Falkowski

Rottweilery z kolejną wygraną! Anwil Włocławek pokonał KSK CIECH Noteć Inowrocław 92:80. Jutro pojedynek z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Anwil po wielu latach wrócił do Inowrocławia, a zgromadzeni w hali kibice mogli sobie przypomnieć klimat dawnych czasów. Spotkanie zaczęło się widowiskowo. Victor Sanders rządził i dzielił - zanotował 11 z 18 punktów drużyny. W tym samym czasie rywale zdobyli jedynie trzy oczka.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale włocławianie byli czujni. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:38. Trzeba odnotować, że już na początku starcia na parkiecie pojawili się Jakub Schenk i Janari Joesaar.

Obaj koszykarze potrzebowali kilku minut na złapanie rytmu, ale gdy już to się stało, prezentowali się więcej niż dobrze.

Po przerwie tempo spadło. Zawodnicy Anwilu popisali się kilkoma pięknymi akcjami, ale Rottweilery kontrolowały przebieg wydarzeń. Ostatecznie zespół wygrał 92:80.

Już jutro starcie z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpili Luke Petrasek i Igor Wadowski. Luke otrzymał wolne od sztabu szkoleniowego. Igor na treningu doznał natomiast lekkiego urazu kostki - sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować zdrowiem zawodnika.

KSK CIECH Noteć Inowrocław - Anwil Włocławek 80:92 (21:35, 17:21, 20:20, 22:16)

Anwil: Groves 17, Sanders 17, Bell 10, Garbacz 9, Young 8, Łazarski 7, Schenk 7, Joesaar 6, Siewruk 6, Kostrzewski 5