Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Huczne zwieńczenie preseasonu - wkrótce ANWIL Basketball Cup 2023

Wtorek, 05 Września 2023, 16:39, Michał Fałkowski

Przygotujcie się na wyjątkowe wydarzenie! 16 września Anwil Włocławek zmierzy się z VEF Ryga w ramach ANWIL Basketball Cup.

Wieńczący okres przygotowawczy event ANWIL Basketball Cup to już tradycja. W poprzednich edycjach turnieju w Hali Mistrzów rywalizowały Asseco Arka Gdynia, Start Lublin, Stelmet Enea BC Zielona Góra, BC Rytas Wilno i Bnei Herzliya. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie. Kibice mogli poczuć emocje porównywalne z grą o stawkę na krajowym podwórku czy europejskich pucharach. 

Wystarczy przypomnieć pojedynek z Izraelczykami sprzed roku - Rottweilery były już na straconej pozycji, ale złapały rywali i doprowadziły do dogrywki, a potem przechyliły szalę na swoją stronę. To była wygrana w epickim stylu. 

W tym roku Anwil zmierzy się z VEF Ryga, która w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w lidze łotewsko-estońskiej, ustępując jedynie niezwykle mocnemu BC Prometey. Przeciwnicy stawiają sobie ambitne cele i można być przekonanym, że do Włocławka przyjadą nastawieni na prawdziwy bój. W składzie VEF jest kilka bardzo ciekawych nazwisk: mający za sobą wielką karierę  Łotysz Dairis Bertans, fiński center Alexander Madsen czy Portorykańczyk Isaiah Pineiro (szerszy opis naszych przeciwników już wkrótce).

Jeśli 16 września nie możecie przyjechać do Hali Mistrzów, to śpieszymy z informacją, że całe wydarzenie obejrzycie na antenach Eleven Sports! Przedmeczowe studio poprowadzi duet Adam Romański - Tomasz Jankowski. Oczywiście, wspomniani panowie skomentują też spotkanie z VEF.

Sprzedaż biletów na ANWIL Basketball Cup 2023 rozpocznie się 11 września. Przypominamy jednak, że w wydarzeniu może wziąć udział każda osoba, która kupiła karnet na sezon 2023/2024. Otwarta sprzedaż całosezonowych wejściówek wystartowała w poniedziałek - nieustannie zapraszamy na platformę abilet.pl oraz do siedziby klubu. 

W ramach ANWIL Basketball Cup 2023 czeka nas także Turniej o Puchar Prezesa ANWIL S.A., w którym poza gospodarzami ANWILEM, wezmą udział również obrońcy zeszłorocznego tytułu - ORLEN Lietuva, a także ekipy ORLENU, ORLEN Paliw oraz Energi. Poziom turnieju rośnie z roku na rok, więc w tym przypadku także można się spodziewać pasjonującej rywalizacji! Czy ktoś strąci z mistrzowskiego fotela ORLEN Lietuvę?

Bogata oprawa audiowizualna, wielkie emocje i niezapomniane przeżycia - ANWIL Basketball Cup 2023 to wydarzenie, na którym trzeba być!