Goście z wygraną na KBC 2023

Niedziela, 03 Września 2023, 20:38, Sebastian Falkowski

Trefl Sopot przechylił dziś szalę na swoją stronę - goście pokonali Anwil Włocławek 88:76 i tym samym zdobyli trofeum na Kasztelan Basketball Cup 2023.

W ramach 19. edycji turnieju Kasztelan Basketball Cup Rottweilery zmierzyły się z Treflem Sopot. Kilka dni temu obie ekipy grały ze sobą nad morzem. Mimo treningowego charakteru spotkania, zawodnicy trenera Żana Tabaka chcieli się odgryźć włocławianom.

Anwil mocno wszedł w mecz. Luke Petrasek, Jakub Garbacz czy Kalif Young atakowali obręcz, a Victor Sanders kręcił przeciwnikami na obwodzie. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 22:18.

Trzeba odnotować, że dziś po raz pierwszy w białej koszulce na parkiet wybiegł Amir Bell. Rozgrywający pokazał się z niezłej strony - napędzał akcje dobrymi podaniami, a w jednej sytuacji dostał owacje od Hali Mistrzów, bo ofiarnie rzucił się na parkiet w obronie.

Sopocianie nie zamierzali odpuszczać i zaczęli naciskać - drugą kwartę wygrali 26:17.

Cała Hala Mistrzów spodziewała się dużych emocji po przerwie. W trzeciej kwarcie Rottweilery zniwelowały straty, ale w ostatniej części gry znów do głosu znów doszli rywale. Ostatecznie wypracowanej przewagi nie oddali - tym samym trofeum trafiło do ekipy Trefla Sopot.

W statystykach najmocniej wyróżnili się środkowi. Obaj zanotowali po 14 punktów. Kalif Young dodał 11 zbiórek i blok, a Tanner Groves osiem zbiórek oraz przechwyt. Najwięcej asyst (sześć) padło natomiast łupem Victora Sandersa.

Przed Anwilem pracowity tydzień. Przed nami turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego - 8 września Rottweilery zmierzą się z Notecią Inowrocław.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 76:88 (22:18, 17:26, 23:21, 14:23)

Anwil: Groves 14, Young 14, Garbacz 13, Wadowski 13, Sanders 12, Petrasek 4, Bell 2, Łazarski 2, Siewruk 2, Kostrzewski 0