Rewanż Rottweilerów w Hali Mistrzów

Sobota, 26 Sierpnia 2023, 20:26, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek pokonał Legię Warszawa 86:75 w sparingu. Mecz w Hali Mistrzów oglądało na żywo 300 kibiców, którzy otrzymali zaproszenie przy zakupie karnetu.

Dwa dni po meczu w Warszawie Anwil ponownie zmierzył się z Legią. Tym razem jednak obie ekipy grały we Włocławku. Rottweilery wyciągnęły wnioski z ostatniego spotkania i z pełnym skupieniem realizowały założenia.

Pierwsza połowa znów była wyrównana (39:43). Sukces przynosiły włocławianom akcje kierowane pod kosz. Szczególnie dobrze na parkiecie odnajdował się Tanner Groves.

Amerykanin fajerwerki odpalił w trzeciej kwarcie. Półdystans, rzuty zza łuku, upychanie się pod obręczą - środkowy szalał i bawił razem z kibicami zgromadzonymi w Hali Mistrzów. W tym miejscu serdecznie dziękujemy fanom za gorący doping - włocławianie mogą liczyć na Wasze wsparcie w każdej sytuacji.

Trzecia część meczu układała się fenomenalnie - Rottweilery mocno broniły i biegały do kontr. Znów świetnie grał Jakub Garbacz, a jego partner z obwodu Victor Sanders pokazywał magiczne sztuczki. Razem obaj zawodnicy uzbierali dziś 34 punkty.

W czwartej kwarcie Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie. Sztab szkoleniowy, zgodnie z ideą sparingów, testował różne ustawienia i zagrywki. Ostatecznie włocławianie wygrali z warszawianami 86:75!

Kolejny sparing 31 sierpnia na wyjeździe - Rottweilery zmierzą się z Treflem Sopot.

Anwil Włocławek - Legia Warszawa 86:75 (19:18, 20:25, 33:17, 14:15)

Anwil: Groves 23, Garbacz 18, Sanders 16, Young 9, Kostrzewski 8, Petrasek 7, Siewruk 2, Wadowski 2, Łączyński 1, Łazarski 0