Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Setka w treningu z Kociewskimi Diabłami

Sobota, 19 Sierpnia 2023, 20:41, Sebastian Falkowski

Dziś po południu Anwil Włocławek zmierzył się w SKS-em Starogard Gdański w ramach treningu. Rottweilery wygrały spotkanie 100:58.

Przygotowania do sezonu nabierają rumieńców! W sobotnie popołudnie zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza po raz pierwszy zmierzyli się z inną drużyną. Do Włocławka przyjechała ekipa ze Starogardu Gdańskiego. 

Spotkanie zostało rozegrane w ramach treningu, więc nie prowadzono dokładnych statystyk - liczono jedynie punkty zdobywane przez drużyny. 

Nie trzeba dodawać, że mecz miał specyficzny charakter - szkoleniowcy testowali różne ustawienia, sprawdzali jak zawodnicy czują się w określonych sytuacjach i czy odpowiednio reagują na wydarzenia, wszak zaliczyli już kilka sesji treningowych. 

Trzeba także dodać, że niektórzy musieli radzić sobie z jet lagiem. Mimo to chęci nie brakowało nikomu. 

Rottweilery nie dostały taryfy ulgowej - 1-ligowcy chcieli udowodnić kolegom z wyższej klasy rozgrywkowej, że potrafią grać mocno. Szczególnie było to widać w pierwszej połowie starcia (58:38 dla Anwilu). 

W drugiej części intensywność włocławian - szczególnie w defensywie - dała się we znaki przeciwnikom. W ataku Anwil wypracowywał dużo otwartych pozycji. Sukcesywnie budowana przewaga ostatecznie pozwoliła zwyciężyć gospodarzom 100:58. 

Sztab szkoleniowy otrzymał sporą dawkę materiału do analizy - teraz pora na kolejne treningi. W czwartek 24 sierpnia Rottweilery zmierzą się w wyjazdowym sparingu z Legią Warszawa. 

Anwil Włocławek - SKS Starogard Gdański 100:58 (33:18, 25:20, 18:13, 24:7)