Anwil 3x3 kończy sezon letni

Niedziela, 13 Sierpnia 2023, 17:35, Sebastian Falkowski

Zawodnicy Anwilu 3x3 w sobotę wzięli udział w Mistrzostwach Polski 3x3 w Katowicach. Rottweilery rozegrały na tym turnieju ostatnie mecze w sezonie letnim.

Kilka miesięcy gry, dobre wyniki na Lotto 3x3 Questach, masa doświadczeń i świetnych meczów. Anwil 3x3 jechał do Katowic zadowolony z dotychczasowych osiągnięć, ale jednocześnie głodny sukcesu.

Rottweilery w składzie Daniel Dawdo, Rafał Komenda, Paweł Krefft i Patryk Wilk trafiły do grupy C. Na Mistrzostwach Polski 3x3 gra 16 najlepszych drużyn w kraju - nikt nie znalazł się tam przypadkiem. Rywalami Anwilu 3x3 były ekipy Haldent 3x3, Lotto 3x3 Lublin i Camaro Zamość.

W pierwsze starcie drużyna weszła spokojnie. Przeciwnicy zbudowali przewagę, ale Rottweilery zniwelowały straty. W samej końcówce zawodnicy Haldent 3x3 przymierzyli jednak dwukrotnie z dystansu i zwyciężyli.

Anwil 3x3 był niepocieszony - wszyscy chcieli jak najszybciej znów wejść na boisko i podjąć kolejnych przeciwników. W drugim spotkaniu skład Lotto 3x3 Lublin od początku narzucił jednak swoje tempo, trafiał trudne rzuty i kontrolował wydarzenia. Rottweilerom brakowało natomiast mocy.

Trzeci pojedynek był kluczowy. W przypadku porażki Anwil 3x3 żegnał się z turniejem. W połowie meczu wydawało się, że trzeba pogodzić się z niekorzystnym rezultatem. Drużyna zebrała się jednak i nacisnęła na Camaro Zamość. W ostatniej minucie Rottweilery doprowadziły do remisu 20:20! Jedno trafienie dzieliło zespół od awansu do etapu Last 16. Anwil 3x3 miał szansę na skończenie starcia, ale przestrzelił. Rywale wykorzystali sytuację, trafili spod obręczy i zamknęli spotkanie.

Sport jest piękny, ale bywa też brutalny. Czasami są takie dni, gdy nic się nie układa. Niestety - sobota była dla Anwilu 3x3 właśnie takim dniem.

Sezon letni z czterema zwycięstwami w Lotto 3x3 Questach trzeba wspominać pozytywnie. Mistrzostwa Polski 3x3 nie poszły zgodnie z oczekiwaniami, ale to cenne doświadczenie - Anwil 3x3 wróci silniejszy!

Mistrzostwa Polski 3x3 w Katowicach