Znakomity weekend Anwilu 3x3! Wygrana i drugie miejsce!

Niedziela, 02 Lipca 2023, 17:42, Michał Fałkowski

Świetny weekend zanotowali koszykarze Anwilu 3x3 - w Rzeszowie zwyciężyli Lotto 3x3 Quest, a w Małogoszczu zajęli drugie miejsce.

W pierwszy weekend lipca koszykarze 3x3 rozegrali dwa turnieje z serii Lotto 3x3 Quest. Pierwszy odbył się w Rzeszowie, a drugi - w podkieleckim Małogoszczu. Oczywiście, w obu przypadkach nie mogło zabraknąć ekipy Anwil 3x3, która...

...zanotowała świetny weekend!

Zespół w swoim klasycznym składzie - Stefan Marchlewski, Paweł Krefft, Daniel Dawdo i Rafał Komenda - najpierw pokazał wszystkim miejsce w szeregu podczasu turnieju w Rzeszowie, w kapitalnym stylu pokonując w finale JagerMastersów 21:10, a dzień później, grając na wielkim zmęczeniu, wygrał pięć meczów z rzędu i awansował do finału, gdzie musiał uznać wyższość ekipy z Dąbrowy Górniczej.

Pierwsze i drugie miejsce w dwóch turniejach sprawiają, że to był najlepszy weekend dla ekipy Anwil 3x3 tego lata. Warto jednak przypomnieć, że to nie pierwsze medalowe miejsca drużyny w serii Questów. Anwil 3x3 wygrał bowiem w Toruniu, zajął drugie miejsce w Bielsku-Białej i Grójcu, a trzecie - w Starych Babicach. Łącznie, na osiem rozegranych zmagań, ekipa z naszego miasta aż sześciokrotnie stawała na podium!

To tylko pokazuje, że możliwości i aspiracje zespołu są wielkie. Kolejne zmagania zespołu już 9 lipca w Ustce.

***

Lotto 3x3 Quest Rzeszów:

Faza grupowa: vs. Hutnicze Wilki 11:21, vs. Rzeszów 3x3 22:17, vs. 3x3 NH 22:15, vs. HeavyWeight 21:12

Ćwierćfinał: vs. Haldent 3x3 21:13

Półfinał: vs. Coco Jambo 15:11

Finał: vs. JagerMastersi 21:10

Lotto 3x3 Quest Małogoszcz:

Faza grupowa: vs. Basket Chęciny 22:14, vs. SK Planet Team 21:17, vs. TBGE 3x3 Warszawa 21:15

Ćwierćfinał: vs. Haldent 3x3 21:19

Półfinał: vs. Camaro Zamość 21:14

Finał: vs. MKS Lotto 3x3 17:21