Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

MVP Sezonu w głosowaniu kibiców: Victor Sanders

Środa, 31 Maja 2023, 15:44, Sebastian Falkowski

Victor Sanders zwyciężył w czterech głosowaniach na MVP miesiąca i tym samym został MVP sezonu 2022/2023 w barwach Anwilu Włocławek! Serdecznie gratulujemy!

Kończy się maj, więc czas na podsumowania. Sezon 2022/2023 zapamiętamy z wielkiego sukcesu - wygranej w FIBA Europe Cup. Na ten wynik złożyły się starania całego zespołu. Pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w europejskim pucharze pod egidą FIBA - ten wynik poniósł się szerokim echem!

Po zakończeniu każdego miesiąca wybieraliście MVP w głosowaniu Facebookowym. Ze względu na małą liczbę meczów we wrześniu, pierwsze głosowanie zorganizowaliśmy pod koniec października. Wyróżnienie powędrowało do zawsze solidnego i widowiskowego Luke’a Petraska. Listopad zdominował natomiast Lee Moore, który od razu po wejściu do drużyny pokazywał bardzo wysoką formę.  

W grudniu i styczniu doceniliście Phila Greene’a IV. Amerykanin prezentował się świetnie po obu stronach parkietu, a fenomenalną dyspozycję utrzymywał także w następnych miesiącach (co zaowocowało statuetką MVP FIBA Europe Cup). 

Kiedy na początku roku wydawało się, że Phil może zdobyć kolejne wyróżnienia, do gry wkroczył on - jedyny i niepowtarzalny Victor Sanders! Obwodowy naciskał w defensywie i czarował w ataku. Gdy zbudował formę i pewność siebie, na parkiecie był nie do powstrzymania. Były ekwilibrystyczne rzuty (dodajmy, nieustannie trenowane), były nieszablonowe podania, było 30 punktów w 14 minut… 

W pewnym momencie wybór MVP meczu był w zasadzie niepotrzebny - oczywistym było, że wygrana powędruje do Victora. Amerykanin zwyciężał w głosowaniach na MVP miesiąca od lutego, aż do końca rozgrywek. 

Tym samym, z dużą przyjemnością ogłaszamy, że Victor Sanders został MVP sezonu 2022/2023! Ogromnie gratulujemy Amerykaninowi, który mocno przyczynił się do jednego z największych sukcesów w historii klubu.  

Victor Sanders

Energa Basket Liga

14,5 pkt. | 2,1 zb. | 2,2 as. | 1,2 prz. | 12,5 EVAL
(66% za dwa, 34% za trzy, 49% z gry)

FIBA Europe Cup

14,6 pkt. | 2,5 zb. | 1,4 as. | 0,9 prz. | 11 EVAL
(54% za dwa, 38% za trzy, 46% z gry)

MVP Września i Października: Luke Petrasek
MVP Listopada: Lee Moore
MVP Grudnia: Phil Greene IV
MVP Stycznia: Phil Greene IV
MVP Lutego: Victor Sanders
MVP Marca: Victor Sanders
MVP Kwietnia: Victor Sanders
MVP Maja: Victor Sanders