Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Druga połowa na korzyść rywali

Niedziela, 12 Marca 2023, 21:46, Sebastian Falkowski

Anwił Włocławek nie wróci ze Słupska z wygraną. Grupa Sierleccy Czarni zagrali skuteczniej i zwyciężyli 85:73.

TŁO: Rottweilery w środę stoczyły ważny pojedynek w europejskich pucharach. Tempo nie zwalniało - Grupa Sierleccy Czarni to solidny przeciwnik, który na swoim terenie chciał zwyciężyć. 

KLUCZOWY MOMENT: Rywale zbudowali przewagę, ale włocławianie do końca bili się o zmniejszenie strat. Niestety mimo kilku prób Rottweilery nie mogły odnaleźć skuteczności. Wynik spotkania celnymi rzutami wolnymi ustanowił Jakub Schenk. 

NAJLEPSZY W ANWILU: Luke Petrasek był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Podkoszowy, który kilka dni temu przedłużył kontrakt z Anwilem zdobył 23 punkty (3/4 za trzy), miał też sześć zbiórek. 

DRUGI PLAN: Drugim strzelcem drużyny był Michał Nowakowski. Obok 14 oczek zanotował pięć zbiórek, asystę i przechwyt. Josip Sobin trafił 8/8 z linii rzutów wolnych, a Kamil Łączyński zakończył pojedynek z pięcioma punktami, sześcioma zbiórkami, siedmioma asystami i dwoma przechwytami. 

STATYSTYKA: Tak jak pisaliśmy we wcześniejszym fragmencie, Rottweilery zawiodła dziś skuteczność. Zespół trafił 5/27 za trzy, a łącznie 23/60 z gry - to zbyt mało, by walczyć o wygraną na trudnym terenie. 

KONFERENCJA: - W pierwszej części pojedynku mieliśmy duże problemy z zatrzymaniem Czarnych w pomalowanym. W drugiej połowie mecz odwrócił się dla nas w takim sensie, że zaczęliśmy lepiej bronić w tej strefie, ale z drugiej strony - nie mogliśmy nic wykreować w ataku. 30 punktów zdobyte w tym okresie to bardzo słaby wynik - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: Mecz, który zadecyduje o awansie do półfinału FIBA Europe Cup - w środę 15 marca o godz. 18:00 Anwil zagra w Stambule z Gaziantep Basketbol. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport News, zapraszamy też do Radia Rottweilery. 

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 85:73 (24:25, 21:18, 17:13, 23:17)

Grupa Sierleccy Czarni: Schenk 22, Musiał 18, Dileo 16, Ivey III 10, Coleman 4, Chyliński 2, Leończyk 1

Anwil: Petrasek 23, Nowakowski 14, Sobin 10, Greene IV 8, Sanders 7, Łączyński 5, Williams 4, Moore 2, Bojanowski 0