Przedmeczówka: King Szczecin (rewanż)

Czwartek, 02 Marca 2023, 17:30, Sebastian Falkowski

Wracamy do gry na ligowych parkietach! Anwil Włocławek jedzie do Szczecina, by zmierzyć się z miejscowym Kingiem. Rottweilery chcą rozpocząć marzec od wygranej.

BILANS HISTORYCZNY: 21 meczów | 13 zwycięstw | 8 porażek

OSTATNI MECZ: Wygrana 99:91 w Hali Mistrzów

TŁO: Rottweilery wykorzystały przerwę w rozgrywkach. Zawodnicy zregenerowali się i przystąpili do treningów zmotywowani na walkę w kluczowej fazie rundy zasadniczej.

PRZECIWNIK: King Szczecin stoi przed szansą awansu do fazy play-off z wysokiej pozycji w tabeli. Drużyna jest jedną z najlepszych ekip Energa Basket Ligi jeśli chodzi o ofensywę. Spotkanie w Hali Mistrzów pokazało, że zatrzymanie zawodników trenera Arkadiusza Miłoszewskiego wymaga sporego poświęcenia w obronie. Niektórzy przewidywali, że na Suzuki Pucharze Polski ekipa może zagrać o trofeum. Pod nieobecność istotnego w rotacji Tony’ego Meiera, drużyna odpadła jednak w ćwierćfinale. Przeciwko Anwilowi spróbuje to sobie powetować.

NAJLEPSZE LINIJKI:

Phil Fayne | Podkoszowy | 14,6 punktu | 6,1 zbiórki | 1 asysta | 0,9 bloku

Bryce Brown | Obwodowy | 12,5 punktu | 1,9 zbiórki | 1,7 asysty | 3,1 wymuszonego faulu

Andrzej Mazurczak | Rozgrywający | 12,2 punktu | 4,8 zbiórki | 7,2 asysty | 1,2 przechwytu

Przewidywana pierwsza piątka: Andrzej Mazurczak - Filip Matczak - Phil Fayne - Mateusz Kostrzewski - Zac Cuthbertson

KLUCZ DO ZWYCIĘSTWA: W 2023 roku King wygrał sześć spotkań, przegrał tylko dwa razy. Po Anwilu nie może być widoczna żadna rdza spowodowana przerwą - od samego początku trzeba narzucić rywalom swój styl. Jeśli szczecinianie „nie dostaną” otwartych rzutów, a włocławianie będą grać z zaangażowaniem jak na Suzuki Pucharze Polski, zwycięstwo będzie bardzo prawdopodobne.

KIEDY, GDZIE?: Netto Arena w Szczecinie, piątek 3 marca o godz. 17:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy do Radia Rottweilery na klubowy YouTube.