Anwil 3x3 zagra o Wielki Finał Lotto 3x3 Ligi!

Środa, 22 Lutego 2023, 15:57, Sebastian Falkowski

W piątek Anwil 3x3 rozpocznie rywalizację o Wielki Finał Lotto 3x3 Ligi. Drużyna do Lublina wyruszy pewna siebie i gotowa na walkę z każdym rywalem!

Trudno uwierzyć, ale od pierwszego turnieju Lotto 3x3 Ligi minęło już kilka miesięcy. Przypomnijmy - Anwil 3x3 w składzie: Daniel Dawdo, Paweł Krefft, Marcin Malczyk i Stefan Marchlewski (oraz trener Piotr Blechacz) zajął trzecie miejsce w swojej grupie. Drużyna pokonała ekipę z Zielonej Góry, przegrała natomiast z finalistami - zespołami z Gdyni i Warszawy.

Brak awansu był oczywiście powodem do smutku, ale wobec solidnej postawy nikt nie załamywał rąk. Wręcz przeciwnie - zawodnicy Anwilu 3x3 zmobilizowali się do jeszcze cięższej pracy. W ciągu ostatnich tygodni zespół przygotowywał się do drugiego turnieju Lotto 3x3 Ligi.

Najpierw wszyscy spotkali się we Włocławku, gdzie oprócz kilku sesji treningowych, odwiedzili też Zakład Aktywności Zawodowej oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem.

W pierwszy weekend lutego ekipa ćwiczyła zgranie i testowała nowe zagrywki w Gdańsku. Anwil 3x3 wziął udział w finałach Pomorskiej Ligi Akademickiej. Drużyna zajęła trzecie miejsce i do Włocławka wróciła z historycznym, pierwszym turniejowym medalem. Nie można mieć kompleksów - w klasyfikacji przed naszym zespołem uplasowały się tylko Lotto 3x3 Team i Legia Lotto 3x3, czyli składy, które zajmują się koszykówką w tym wydaniu od wielu miesięcy.

Anwil 3x3 w Lublinie chce spisać się równie dobrze. Zespół trafił do grupy C z BM Stalą Ostrów Wielkopolski i WKS-em Śląskiem Wrocław. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze ekipy z grupy - ewentualnymi rywalami w tej fazie będą Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, PGE Spójnia Stargard lub Enea Zastal BC Zielona Góra.

Wygrana w ćwierćfinale będzie przepustką do Wielkiego Finału Lotto 3x3 Ligi. Rywalizacja o złoto rozpocznie się w sobotę 25 lutego. Udział w tym etapie mają już zapewniony cztery najlepsze drużyny z pierwszego turnieju - Legia LOTTO 3x3 Warszawa, Suzuki Arka Gdynia, Tauron GTK Gliwice i Trefl Sopot.

Anwil 3x3 na pewno da z siebie wszystko. Trzymamy kciuki!