Fenomenalna druga połowa - Anwil gra dalej!

Piątek, 17 Lutego 2023, 21:41, Sebastian Falkowski

Co za mecz! Ćwierćfinał Suzuki Pucharu Polski padł łupem Anwilu Włocławek! Drużyna zagrała świetnie w drugiej połowie i wygrała 89:80 z BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

TŁO: Każdy miał ochotę, by pobyt na Suzuki Pucharze Polski potrwał dłużej, niż jeden dzień. Rottweilery miały w planie zwycięstwo!

KLUCZOWY MOMENT: Anwil wypracował 15 punktów przewagi (82:67) na cztery minuty przed końcem. Wtedy BM Stal wzięła się za odrabianie strat. Szalone trójki wpadały, a strata do włocławian malała. Gdy jednak fenomenalny Malik Williams przymierzył z dystansu (87:80), nadzieje rywali odeszły w cień. Rottweilery zameldowały się w półfinale!

NAJLEPSZY W ANWILU: Malik Williams zaliczył najlepszy występ w karierze! Środkowy przez cały mecz grał mocno w stronę obręczy. Zdobył 17 oczek (w tym trójka na zamknięcie pojedynku), aż 11 zbiórek (pierwsze double-double), dwa bloki i asystę. Brawo!

DRUGI PLAN: Kamil Łączyński poprowadził ekipę do wygranej. Kapitan szokował rywali kolejnymi pięknymi akcjami. Linijka 16 punktów, siedem asyst, dwie zbiórki i przechwyt wygląda bardzo dobrze. Luke Petrasek latał wysoko, Phil Greene IV kąsał z dystansu, Lee Moore mocno wszedł w trzecią kwartę… Cała drużyna pokazała klasę!

STATYSTYKA: Pierwszej połowy nie chcemy wspominać. W drugiej części zespół był odmieniony - wszystkim należą się za to słowa uznania. Anwil zaczął trzecią kwartę od serii 17:2! W kolejnych minutach kontynuował płynną grę i z 15 oczek straty w pierwszej połowie zrobiło się 15 punktów przewagi!

KONFERENCJA: - Bardzo dziękuję naszym kibicom. Byli za naszą ławką, słyszeliśmy ich wsparcie. Zaczęliśmy mecz trochę niemrawo. Po przerwie zmieniliśmy kilka rzeczy, dopasowaliśmy się do sytuacji na parkiecie. Gratulacje dla całej drużyny i każdego zawodnika z osobna, bo dali z siebie wszystko. Poziom poświęcenia był taki, jaki chcemy prezentować na co dzień - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: W półfinale (sobota 18 lutego o godz. 19:00) Anwil Włocławek zmierzy się z kimś z pary WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot. Transmisja w Polsacie Sport Extra i Radiu Rottweilery.

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 80:89 (25:22, 22:16, 12:23, 21:28)

BM Stal: Djurisić 18, Silins 15, Perkins 14, Kulig 12, Garbacz 11, Skele 9, Zębski 1, Siewruk 0, Załucki 0

Anwil: Williams 17, Łączyński 16, Petrasek 13, Greene IV 12, Moore 10, Nowakowski 9, Sobin 6, Bojanowski 3, Sanders 3, Słupiński 0, Woroniecki 0