Skuteczna końcówka Brose

Środa, 08 Lutego 2023, 22:28, Sebastian Falkowski

Niemieckie Brose Bamberg zwyciężyło w Hali Mistrzów 90:86. Anwil Włocławek walczył o pierwsze miejsce do ostatniej syreny - niestety w drugiej połowie rywale byli skuteczniejsi.

TŁO: Anwil miał zapewniony awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup, ale gra toczyła się o pierwsze miejsce. Dla Brose Bamberg spotkanie było szczególne tym bardziej, że porażka mogła wyeliminować zespół z rozgrywek.

KLUCZOWY MOMENT: Gdy Luke Petrasek trafił z rogu za trzy (80:83), nadzieje na wygraną odżyły. Niemcy odjechali, ale Amerykanin nie godził się na porażkę i znów przyłożył z dystansu (86:88). Do końca starcia było kilka sekund. Niestety - faulowany Patrick Miller poszedł na linię rzutów wolnych, był skuteczny i zamknął mecz.

NAJLEPSZY W ANWILU: Phil Greene IV znów pokazał się ze świetnej strony w ataku. Amerykanin przewodził drużynie przez cały mecz. W pewnym momencie miał 6/6 za trzy. Skończył z 24 punktami i trzema asystami.

DRUGI PLAN: Lee Moore dołożył 18 oczek, rozdał sześć asyst, miał cztery zbiórki, trafił 8/9 rzutów za dwa. Dobrze wszedł w drugą połowę. Josip Sobin zanotował 10 punktów, trzy zbiórki, asystę i przechwyt. Luke Petrasek do ośmiu oczek dołożył pięć zbiórek i dwie asysty.

STATYSTYKA: Spotkanie było wyrównane, co odzwierciedlają statystyki. Rottweilerom zabrakło jednego trafienia, by w odpowiednim momencie przejąć kontrolę. Wszyscy zawodnicy Anwilu, którzy wybiegli na parkiet, zapunktowali już w pierwszej połowie - oby to był dobry prognostyk przed kolejnym pojedynkiem.

CYTAT: - To był ciężki mecz mecz przeciwko bardzo trudnemu rywalowi. Zrobiliśmy, co mogliśmy. Losy spotkania zadecydowały się w ostatnich dwóch minutach. Daliśmy z siebie 100%. Na etapie ćwierćfinału każdy przeciwnik jest wymagający. Teraz skupiamy się jednak na kolejnym rywalu w Energa Basket Lidze - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: W sobotę 11 lutego o godz. 15:30 zmierzymy się na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard. Transmisja w portalu emocje.tv i Radiu Rottweilery.

Anwil Włocławek - Brose Bamberg 86:90 (27:20, 17:27, 27:26, 15:17)

Anwil: Greene IV 24, Moore 18, Sobin 10, Petrasek 8, Nowakowski 7, Sanders 6, Słupiński 6, Woroniecki 3, Bojanowski 2, Williams 2

Brose: Simmons 24, Sengfelder 16, Miller 11, Bohacik 10, Chachashvili 9, Young 7, Bell 6, Reaves 5, Wohlrath 2, Heckmann 0