Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Smak ćwierćfinału - Anwil lepszy od Rumunów!

Środa, 01 Lutego 2023, 22:55, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek pokonał rumuńską CSM CSU Oradeę 74:66 w ramach 5. kolejki drugiej rundy FIBA Europe Cup. Rottweilery zapewniły sobie awans do ćwierćfinału!

TŁO: Przed zawodnikami Anwilu Włocławek były dwie szanse na awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Nikt nie chciał jednak odkładać sprawy do ostatniego momentu - każdy był zmotywowany na walkę od początku. 

KLUCZOWY MOMENT: Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie. 60 sekund przed końcem Luke Petrasek wsadził piłkę do kosza po zespołowej akcji (74:60). Przewaga Rottweilerów była bezpieczna. Dzięki konsekwentnej i mądrej grze włocławianie zapewnili sobie dalszą grę w rozgrywkach! 

NAJLEPSZY W ANWILU: Stara szkoła się nie poddaje! Josip Sobin raz po raz męczył rywali swoimi półhakami. Perfekcyjnie wykorzystywał podania, którymi obsługiwali go koledzy. Skończył z 17 punktami (11 w pierwszej połowie), pięcioma zbiórkami, trzema asystami i przechwytem. 

DRUGI PLAN: Bardzo dobre spotkanie rozegrał Michał Nowakowski. Skrzydłowy od pierwszych sekund chciał pokazać przeciwnikom, że nie mają na co liczyć. Zaczął od 5/5 z gry! Jego rzuty były zabójczo szybkie. Miał 16 oczek, sześć zbiórek, asystę i przechwyt. Luke Petrasek do 12 punktów dodał osiem zbiórek, aż trzy bloki, asystę i przechwyt. Był świetny w akcjach defensywnych. Wykończył piękny alley-oop (po podaniu Kamila Łączyńskiego - to już włocławska klasyka gatunku!). Obiecujący debiut zaliczył Victor Sanders. Amerykanin zdobył osiem punktów, asystę i przechwyt. Był aktywny, ale nie forsował rzutów. Pokazał, że może być bardzo przydatną częścią układanki. 

WOKÓŁ PARKIETU: Spotkanie z Tomaszem Jankowskim cieszyło się sporym zainteresowaniem! Członek zespołu 30-lecia został dziś uhonorowany w ramach akcji „ESENcja Drużyny”. 

STATYSTYKA: Rottweilery grały kombinacyjnie, szukały się na parkiecie (18 asyst). Dzięki dobremu rozprowadzeniu piłki zawodnicy często znajdowali się na wolnych pozycjach. To prowadziło do lepszej skuteczności (30/63 z gry). Cóż - oby tak dalej! 

COMING SOON: W niedzielę 5 lutego o 17:30 Rottweilery zmierzą się w Hali Mistrzów z Legią Warszawa. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy też do Radia Rottweilery. 

Anwil Włocławek - CSM CSU Oradea 74:66 (27:13, 14:22, 20:12, 13:19)

Anwil: Sobin 17, Nowakowski 16, Petrasek 12, Greene IV 9, Łączyński 8, Sanders 8, Williams 4, Bojanowski 0, Dawdo 0, Łazarski 0, Słupiński 0, Woroniecki 0

CSM CSU Oradea: Neal 16, Richard 12, Holt 9, Tarolis 9, Marković 8, Ogden 7, Bostic 5, Baciu 0, Gheorghe 0, Nicolescu 0