Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Raport medyczny Anwilu Włocławek

Poniedziałek, 23 Stycznia 2023, 13:16, Sebastian Falkowski

Informujemy, że Kamil Łączyński wrócił do treningów z drużyną i jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Niestety, urazu doznał Lee Moore.

Zgodnie z zakładanym scenariuszem, proces rehabilitacji Kamila Łączyńskiego dobiegł końca. Cieszymy się, iż możemy ogłosić, że kapitan Anwilu Włocławek wrócił do treningów z drużyną.

Oczywiście, oznacza to, że Kamil będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego w najbliższym meczu (środa 25 stycznia - przeciwnikiem cypryjski Keravnos BC). O tym jak ważną rolę pełni Łączka, nie tylko na parkiecie, nie trzeba nikogo przekonywać. Tym bardziej więc istotna jest informacja o powrocie naszego kapitana do drużyny. 

Niestety, w najbliższym czasie zespół będzie musiał sobie radzić bez Lee Moore’a. Amerykanin doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. 

Jak zwykle proces rehabilitacji w tego typu sytuacjach uzależniony jest od wielu czynników, w tym indywidualnych predyspozycji gracza. Sztab medyczny klubu oraz lekarz, który przeprowadził badania zakłada pauzę około trzech tygodni.

Zawodnik przejdzie rehabilitację pod okiem klubowego fizjoterapeuty Mateusza Goleniewskiego oraz w Activ. Centrum.