Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Oświadczenie Prezesa Zarządu KK Włocławek

Sobota, 21 Stycznia 2023, 18:03, Michał Fałkowski

Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem Prezesa Zarządu KK Włocławek, Łukasza Pszczółkowskiego.

Biorąc pod uwagę fakt sześciu przegranych meczów z rzędu przez drużynę Anwilu Włocławek oraz realizując cele stawiane przez Radę Nadzorczą KK Włocławek, Właścicieli Klubu oraz jego Sponsorów, informuję o podjęciu trudnych, ale w obecnej sytuacji niezbędnych kroków, których celem jest poprawa jakości gry zespołu.

Amerykanin Josh Bostic został odsunięty od drużyny Anwilu Włocławek i nie zagra w nadchodzących meczach. Stanowisko Klubu zostało przekazane zarówno zawodnikowi, jak i jego agentowi. Trwają rozmowy na temat warunków rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Jednocześnie podjęte zostały intensywne działania na rzecz wyboru i zatrudnienia nowego skrzydłowego.

Liczymy, że ta zmiana okaże się jedyną niezbędną do tego, aby Anwil Włocławek grał na poziomie, jakiego wszyscy oczekują i że kolejne trudne decyzje w tym sezonie już nie będą musiały być podejmowane. Zapewniając jedną z najlepszych w kraju organizacji klubu, stabilny, wysoki budżet oraz komfortowe warunki treningowe i logistyczne, a także przy wsparciu wiernych kibiców, oczekuje się od sztabu szkoleniowego na czele z trenerem Przemysławem Frasunkiewiczem oraz od zawodników, poprawy jakości gry i wyników, które pozwolą na realizację celów zakładanych i postawionych przed sezonem. 

Przed nami trudny czas, ale gorąco wierzę, że odpowiedzialne i długofalowe działanie oraz wsparcie kibiców, pomoże drużynie w powrocie na właściwe, zwycięskie tory. 

Łukasz Pszczółkowski

Prezes Zarządu KK Włocławek S.A.