Rawlplug Sokół zwycięża w Hali Mistrzów

Piątek, 20 Stycznia 2023, 23:52, Sebastian Falkowski

Rawlplug Sokół Łańcut był skuteczniejszy od Anwilu Włocławek na przestrzeni całego meczu. Mimo zrywu Rottweilerów pod koniec, rywale odnieśli zwycięstwo 89:78.

TŁO: Początek roku nie ułożył się według planu. W jedynym domowym meczu w styczniu Rottweilery mierzyły się z beniaminkiem Energa Basket Ligi.

KLUCZOWY MOMENT: W czwartej kwarcie Anwil zaliczył dobry start - miał serię 17:2 i zmniejszył straty do siedmiu punktów (69:76). Niestety przeciwnicy otrząsnęli się po ciosach włocławian i wrócili do gry z początku spotkania. Na minutę przed ostatnią syreną prowadzili 89:76 i zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza musieli pogodzić się z porażką.

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Phil Greene IV uzbierał 19 oczek, pięć asyst, trzy zbiórki, przechwyt i blok. Mocno przyczynił się do pogoni z czwartej kwarty, bo świetnie trafiał z dystansu (ostatecznie miał 5/12 za trzy).

DRUGI PLAN: Po 17 oczek dodali silni skrzydłowi - Michał Nowakowski i Luke Petrasek. Pierwszy z wymienionych spędził na parkiecie 34 minuty, dołożył dwie asysty i zbiórki. Amerykanin zanotował natomiast osiem zbiórek, trzy asysty, dwa bloki i przechwyt.

WOKÓŁ PARKIETU: Dziś na trybunach Hali Mistrzów zasiedli specjalni goście - bohaterowie akcji „Dziadek Kibic, Babcia Fanka” oraz zawodnicy Anwilu 3x3. W ramach akcji ESENcja Drużyny 30-lecia uhonorowaliśmy Kamila Łączyńskiego. Kapitan po meczu podpisał karty i rozdał autografy. W korytarzach Hali Mistrzów mogliście spotkać wolontariuszy WOŚP, przed starciem na kibiców czekał też szósty numer gazety Anwil TEAM.

STATYSTYKA: To była bolesna porażka. Na przestrzeni spotkania Rottweilerom brakowało agresji i szybkości. Rywale zdobyli 17 punktów z kontr. Szkoda, że po świetnym początku czwartej kwarty nie udało się kontynuować dobrej gry.

KONFERENCJA: - Zagraliśmy bardzo źle, ospale. Nie potrafiliśmy wygrać żadnego pojedynku jeden na jeden. Oprócz dwóch zawodników, drużyna miała opóźnione reakcje. Nie wiem, czy to zmęczenie, czy może stres przed porażką. Z tego miejsca chciałbym przeprosić kibiców za taką postawę - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Runda rewanżowa w drugiej rundzie FIBA Europe Cup. W środę 25 stycznia o godz. 18:00 Rottweilery zmierzą się na wyjeździe z Keravnos BC. Transmisję internetową przeprowadzi FIBA - The Basketball Channel, zapraszamy też do Radia Rottweilery.

Anwil Włocławek - Rawlplug Sokół Łańcut 78:89 (18:20, 15:28, 19:26, 26:15)

Anwil: Greene IV 19, Nowakowski 17, Petrasek 17, Moore 9, Sobin 8, Bostic 4, Słupiński 3, Bojanowski 1, Williams 0, Woroniecki 0

Rawlplug Sokół: Eads III 16, Sanders 16, Spencer II 13, Kemp 11, Struski 9, Szczypiński 9, Thornton 8, Bręk 7, Nowakowski 0, Wrona 0