Zielonogórzanie skuteczniejsi w drugiej połowie

Niedziela, 15 Stycznia 2023, 20:53, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek przegrał z Eneą Zastalem BC Zielona Góra 84:88. Rywale grali skuteczniej w drugiej połowie, a w końcówce nie dali się złapać.

TŁO: Włocławianie na półmetku rundy zasadniczej mieli osiem wygranych. Każdy chciał kolejnego zwycięstwa - zielonogórzanie planowali natomiast wziąć rewanż za wrześniowe spotkanie.

KLUCZOWY MOMENT: Phil Greene IV trafił za trzy z dystansu, a za chwilę w pomalowanym powalczył Dawid Słupiński (75:77). Rywale odpowiedzieli - mowa m.in. o trójce, którą dołożył świetnie dysponowany Przemysław Żołnierewicz. Choć Maciej Bojanowski momentalnie popisał się tym samym, Enea Zastal BC zachował zimną krew. Przeciwnicy zebrali po niecelnym rzucie wolnym, trafili spod obręczy (87:82) i mimo starań Rottweilerów, zapewnili sobie wygraną.

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Luke Petrasek skończył z 19 oczkami, czterema zbiórkami, asystą i blokiem. W pierwszej połowie uzbierał 15 punktów - grał mocno w stronę kosza i wykorzystywał przewagi.

DRUGI PLAN: Phil Greene IV obok 15 oczek miał cztery asysty i trzy zbiórki. Trafił 4/5 za trzy. Kilka razy przymierzył celnie w ważnych momentach drugiej połowy. Lee Moore zanotował 11 punktów, 10 asyst, pięć zbiórek i dwa przechwyty. Josh Bostic skończył z 11, a Josip Sobin z 12 oczkami. Trzeba odnotować rówież pierwsze trafienia w tym sezonie Maćka Bojanowskiego (osiem punktów). Skrzydłowy grał twardo - nie było po nim widać żadnej przerwy od gry.

STATYSTYKA: Zielonogórzanie zdobyli zbyt wiele oczek z szybkiego ataku i po stratach Rottweilerów. To był kolejny mecz, w którym decydowały ostatnie sekundy - niestety włocławianom nie udało się utrzymać zbudowanej przewagi.

KONFERENCJA:  - W pewnym momencie pojawił się mocny nacisk ze strony gospodarzy. Mieliśmy problemy z organizacją gry. W końcówce trzeba było trafić więcej ciężkich rzutów niż rywale. Przemysław Żołnierewicz trafił takich rzutów więcej, niż cały nasz zespół - komentował trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Wracamy do domu. W piątek 20 stycznia o godz. 19:30 Anwil zmierzy się z Rawlplug Sokołem Łańcut. Transmisję internetową przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy do Radia Rottweilery.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 88:84 (14:17, 23:29, 20:13, 31:25)

Enea Zastal BC: Żółnierewicz 29, Hadzibegović 21, Brewton 12, Kutlesić 11, Wójcik 5, Alford 3, Zacević 2

Anwil: Petrasek 19, Greene IV 15, Sobin 12, Bostic 11, Moore 11, Bojanowski 8, Słupiński 8, Nowakowski 0, Williams 0, Woroniecki 0