O jeden przestój za dużo

Środa, 11 Stycznia 2023, 23:42, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek przegrał z niemieckim Brose Bamberg 69:73. Rottweilerom w trzeciej kwarcie zdarzył się przestój - choć zawodnicy walczyli do samego końca, ostatecznie strat nie udało się odrobić.

TŁO: W ostatnich tygodniach Niemcy prezentowali się solidnie i liczyli na podtrzymanie dobrej passy - Rottweilery chciały popsuć im humory.

KLUCZOWY MOMENT: Anwil się nie poddaje. Pewnym było, że drużyna znajdzie sposób na zniwelowanie różnicy (Brose prowadziło już 69:54). Na 90 sekund przed końcem za trzy przymierzył Phil Greene IV (65:72). Minutę później Amerykanin znów dołożył trafienie z dystansu (69:72) i nadzieje odżyły. Przeciwnicy jednak nie spanikowali - najpierw dołożyli punkt z linii rzutów wolnych, a potem zatrzymali włocławian w ataku i zwyciężyli.

NAJLEPSZY W ANWILU: Josh Bostic był pewnym punktem zespołu. Grał twardo w defensywie. W ataku często rzucał w ważnych momentach, pod presją czasu. Skończył z 20 oczkami, czterema zbiórkami oraz dwoma asystami i przechwytami.

DRUGI PLAN: Tyle samo punktów co Josh dodał Phil. Oprócz końcówki, w pamięć zapadła sekwencja z drugiej kwarty - Amerykanin najpierw przymierzył z 10 metrów, a następnie przez ręce z półdystansu. Trafił 6/10 za trzy. Obok tego miał po dwie asysty i zbiórki. 13 oczek, sześć zbiórek i asysta to dorobek Josipa Sobina. Warto odnotować, że po przerwie na parkiet wrócił Maciej Bojanowski. Dziś wystąpił po raz pierwszy w tym sezonie. Niemal od razu po wejściu zanotował dwie zbiórki i przechwyt.

STATYSTYKA: Włocławian zawodziła skuteczność z linii rzutów wolnych. Rottweilery trafiły 10/20 - szkoda, bo przy tak małej różnicy miało to spore znaczenie.

CYTAT: - To był twardy, wyjazdowy mecz. Rywale grali szybko i agresywnie. Znów walczyliśmy do samego końca. Mamy teraz słabszy okres, ale wierzę w tę ekipę. Wrócimy na zwycięski szlak - mówi Phil Greene IV.

COMING SOON: W niedzielę 15 stycznia o godz. 17:30 Rottweilery zmierzą się na wyjeździe z Eneą Zastalem BC Zielona Góra. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, Krzysztof Szaradowski będzie czekał w Radiu Rottweilery.

Brose Bamberg - Anwil Włocławek 73:69 (16:15, 18:22, 20:9, 19:23)

Brose: Miller 19, Sengfelder 15, Simmons 8, Chachashvili 6, Heckmann 5, Reaves 5, Wohlrath 5, Bohacik 4, Young 4, Bell 2

Anwil: Bostic 20, Greene IV 20, Sobin 13, Petrasek 6, Moore 5, Nowakowski 5, Bojanowski 0, Słupiński 0, Williams 0, Woroniecki 0