Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Pogoń bez sukcesu

Sobota, 07 Stycznia 2023, 21:07, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek był jeden rzut od doprowadzenia do dogrywki. Niestety ostatecznie pogoń Rottweilerów nie zakończyła się sukcesem - BM Stal Ostrów Wielkopolski wygrała 71:68.

TŁO: Rottweilery zaczynały rok od starcia z BM Stalą. Mecze z ostrowianami zawsze były interesujące - wszyscy spodziewali się, że dziś będzie tak samo. 

KLUCZOWY MOMENT: Mimo sporej przewagi rywali, w końcówce włocławianie rzucili wszystko na parkiet i odrobili straty. Fenomenalny z dystansu był Michał Nowakowski, mocno w stronę kosza grał Lee Moore. Z wyniku 59:43 zrobiło się 70:68 na kilka sekund przed końcową syreną. W ostatniej akcji pojedynku niemal z połowy boiska rzut na dogrywkę miał Phil Greene IV. Piłka odbiła się od tablicy, następnie obręczy i… niestety nie wpadła do kosza. 

NAJLEPSZY W ANWILU: Lee Moore był bliski double-double. Zdobył 18 oczek, dodał dziewięć asyst, pięć zbiórek i trzy przechwyty. Kilka razy zachował się mądrze i wyrwał piłkę zdekoncentrowanym przeciwnikom. W końcówce trafił kilka ważnych rzutów.

DRUGI PLAN: Luke Petrasek obok 12 oczek miał pięć zbiórek, asystę, blok i przechwyt. Dobrze wszedł w mecz, popisał się dwoma mocnymi wsadami. 10 punktów i cztery zbiórki dołożył Michał Nowakowski. Najlepiej na tablicach wypadł Dawid Słupiński (siedem zbiórek) - podkoszowy miał również sześć oczek i asystę. W zespole zadebiutował dziś Malik Williams. 

STATYSTYKA: Przez długi okres włocławianom brakowało skuteczności. W drugiej i trzeciej kwarcie zdobyli łącznie 17 punktów. W końcówce Anwil pokazał charakter i odrobił straty - szkoda, że tak niewiele zabrakło do odwrócenia starcia…

KONFERENCJA: - W tym meczu było bardzo dużo switchingu. Myślę, że rywale lepiej odczytywali te sytuacje. W pewnym momencie się pogubiliśmy. Zdecydowaliśmy się na małe ryzyko, nasi kibice nas poniesieli i odrobiliśmy straty. Niestety, na tak ciężkim terenie nie można mieć przestojów - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: Wracamy na europejskie parkiety. W środę 11 stycznia o godz. 20:00 Anwil zmierzy się na wyjeździe z niemieckim Brose Bamberg. Zapraszamy na transmisję do Radia Rottweilery. 

BM Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek 71:68 (14:22, 17:6, 20:11, 20:29)

BM Stal: Garbacz 19, Djurisić 14, Skele 12, Kulig 9, Thomas 9, Silins 6, Perkins 2, Załucki 0, Zębski 0

Anwil: Moore 18, Petrasek 12, Nowakowski 10, Greene IV 9, Bostic 8, Słupiński 6, Sobin 5, Williams 0, Woroniecki 0