Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Nieskutecznie nad morzem

Czwartek, 29 Grudnia 2022, 22:41, Sebastian Falkowski

Niestety, mecz z Suzuki Arką Gdynia nie ułożył się tak, jak życzyliby tego sobie zawodnicy Anwilu Włocławek. Drużyna przegrała dziś na wyjeździe 79:93.

TŁO: Po starciu z Treflem Sopot przyszła kolej na mecz z drugim nadmorskim klubem. Obie ekipy liczyły na przełamanie. 

KLUCZOWY MOMENT: W końcówce Anwil przycisnął i zaczął odrabiać straty (głównie za sprawą Lee Moore’a). Po chwili dekoncentracji rywale odnaleźli jednak rytm i odpowiedzieli kolejnymi trafieniami. Na 45 sekund przed końcem za trzy przymierzył Phil Greene IV (77:87) - na zniwelowanie różnicy nie było już jednak czasu. 

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Wspomniany przed momentem Moore zdobył 20 punktów, dodał cztery zbiórki oraz po dwa przechwyty i asysty. W drugiej połowie dał sygnał do ataku - dzięki jego akcjom nadzieje na wygraną odżyły. 

DRUGI PLAN: Dawid Słupiński pokazał się nieźle na początku spotkania. Łącznie zanotował osiem oczek, po dwie zbiórki i przechwyty. Luke Petrasek miał dziewięć punktów, cztery zbiórki, dwie asysty i blok. Tyle samo punktów uzbierali Marcin Woroniecki, Phil Greene IV i Josip Sobin. Kamil Łączyński do dziewięciu punktów dołożył po trzy zbiórki i asysty oraz dwa przechwyty. Należy też wspomnieć, że w końcówce dzisiejszego meczu zadebiutował 17-letni Jakub Sołtys. 

STATYSTYKA: Rottweilerom brakowało skuteczności. To m.in. przez to Suzuki Arka zdobyła 19 oczek z szybkiego ataku. Tyle samo punktów rywale mieli po stratach włocławian - w kolejnym starciu trzeba zagrać z większą dokładnością. 

KONFERENCJA: - To był chyba jeden z naszych najsłabszych meczów w tym sezonie. Byliśmy bardzo wolni, bez reakcji. Od początku było widać, że to spotkanie będzie ciężkie. Nasza intensywność falowała. Gdy z kolei mieliśmy dobry moment, Fenner trafiał bardzo ciężkie rzuty - dlatego rywale zwyciężyli - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: Kolejne spotkanie już w 2023 roku - 7 stycznia o godz. 17:30 Rottweilery zagrają na wyjeździe z BM Stalą Ostrów Wielkopolski. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy też do Radia Rottweilery. 

Suzuki Arka Gdynia - Anwil Włocławek 93:79 (16:21, 29:15, 26:23, 22:20)

Suzuki Arka: Fenner 25, Florence 18, Wilczek 18, Bogucki 13, Wade 13, Musić 2, Sewioł 2, Wołoszyn 2, Janiec 0, Pajkert 0

Anwil: Moore 20, Łączyński 9, Petrasek 9, Greene IV 8, Słupiński 8, Sobin 8, Woroniecki 8, Bostic 7, Nowakowski 2, Dawdo 0, Sołtys 0