Anwil zablokował Tauron GTK!

Niedziela, 18 Grudnia 2022, 22:13, Sebastian Falkowski

Kolejna wygrana Rottweilerów! Anwil Włocławek pokonał dziś Tauron GTK Gliwice 82:80. W kluczowej akcji meczu Josh Bostic zablokował rzut na zwycięstwo przeciwników.

TŁO: Włocławianie jeszcze nigdy nie przegrali z gliwiczanami, co było sporą motywacją dla zawodników obu drużyn. Anwil chciał ten stan utrzymać, natomiast gracze Tauronu GTK za wszelką cenę zmienić.

KLUCZOWY MOMENT: Końcówka to był prawdziwy thriller! Koszykarze prowadzeni przez trenera Przemysława Frasunkiewicza zbudowali przewagę (79:74), ale gospodarze szybko zredukowali straty. Sprawy w swoje ręce wziął Phil Greene IV, który przymierzył z faulem ze sporej odległości. Ostatnie słowo należało jednak do rywali. Piłka trafiła do Norberta Maciejaka - młody zawodnik złożył się do rzutu i… został zablokowany przez Josha Bosticia! Czas akcji się skończył, a wygrana powędrowała na konto włocławian!

NAJLEPSZY W ANWILU: Luke Petrasek był dziś bezbłędny. 6/6 z gry, łącznie 19 punktów, do tego pięć zbiórek, asysta i przechwyt (na początku czwartej kwarty, po którym sam wykończył kontrę). Amerykanin spędził na parkiecie 34 minuty i mocno pomógł ekipie.

DRUGI PLAN: Lee Moore obok 16 oczek miał również sześć asyst, dwie zbiórki i przechwyt, wymusił aż dziewięć przewinień. Trafił z faulem w ważnym momencie ostatniej kwarty. Ekspertem od akcji z przewinieniami był dziś jednak Phil Greene IV (najpierw został sfaulowany przy trójce, potem przy rzucie z półdystansu). Duet Josip Sobin & Kamil Łączyński uzbierał 23 punkty, pięć zbiórek, cztery asysty i tyle samo przechwytów.

STATYSTYKA: Rottweilery zaczęły mecz od 3/3 z dystansu, w pierwszej połowie miały 6/9, a na koniec starcia 7/13. Anwil radził też sobie nieźle (i co najważniejsze - lepiej od gliwiczan) na linii rzutów wolnych (19/25, przy 9/11 przeciwników). Włocławianie skończyli z dwoma blokami - jeden z nich był dla losów pojedynku kluczowy.

KONFERENCJA: - Dziękuję naszym kibicom. Przybyli na mecz w bardzo dużej grupie, co mocno nas cieszy. Zaczęliśmy mini serię trzech spotkań w ciągu kilku dni - najważniejsze jest zwycięstwo. Pojedynek był bardzo fizyczny. Dawno nie widziałem tylu celnych rzutów przez ręce lub z półdystansu - GTK zagrało na dużej skuteczności. W końcówce wytrzymaliśmy presję - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: W środę o godz. 18:00 na Anwil czeka kolejne wyzwanie - rywalem zespołu będzie CSM CSU Oradea. Transmisja spotkania na YouTube FIBA - The Basketball Channel oraz w Radiu Rottweilery.

Tauron GTK Gliwice - Anwil Włocławek 80:82 (24:29, 25:15, 17:15, 14:23)

Tauron GTK: Szlachetka 17, Put 13, Murphy 12, Skifić 11, Rowland 10, Ferguson 8, Maciejak 4, Ryżek 3, Busz 2

Anwil: Petrasek 19, Moore 16, Sobin 13, Łączyński 10, Greene IV 8, Słupiński 8, Bostic 5, Nowakowski 3, Woroniecki 0