Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Rottweilery jak huragan - Anwil znów zwycięża!

Środa, 14 Grudnia 2022, 22:39, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek z pierwszą wygraną w drugiej rundzie FIBA Europe Cup! Rottweilery rozbiły na własnym parkiecie Keravnos BC 92:63.

TŁO: Druga runda FIBA Europe Cup w Hali Mistrzów! Rottweilery chciały rozpocząć tę fazę rozgrywek od pewnego zwycięstwa. 

KLUCZOWY MOMENT: Na trzy minuty przed końcem rzuty wolne wykonywał Bartek Łazarski. Włocławian dołożył punkt z linii, a przewaga urosła do blisko 30 oczek (84:55). Kibice w Hali Mistrzów wiedzieli już wtedy, że wygrana powędruje na konto Anwilu, więc zaczęli bawić się na trybunach. To nie był ostatni miły akcent od młodego zawodnika - Bartek trafił bowiem trójkę, która ustanowiła wynik meczu! 

NAJLEPSZY W ANWILU: 18 punktów (7/12 z gry), cztery zbiórki, asysta i przechwyt to dorobek Phila Greene’a IV. Amerykanin zdobył pierwsze oczka w spotkaniu, świetnie uruchamiał kontry i walczył nawet w pomalowanym. Zachował dobry balans między rzutami spod kosza (3/5 za dwa) i dystansu (4/7). Phil po raz kolejny zaprezentował wysoką formę w europejskich pucharach! 

WYRÓŻNIENIE: Dziś Szymon Szewczyk wystąpił po raz ostatni w karierze w koszulce Anwilu. Od razu po wejściu na parkiet sprzedał rywalowi potężny blok w kontrze. Nie zabrakło też fenomenalnych trafień z dystansu (3x3 od #33). Szewc zasługuje dziś na wyróżnienie. Za wszystkie trójki, zbiórki, medale, puchary czy ogromną dawkę dobrego humoru - Szymon, dziękujemy! 

DRUGI PLAN: Josip Sobin radził sobie świetnie z rywalami. Jego vis-a-vis to jeden z najlepszych centrów w rozgrywkach, a mimo to Chorwat znajdował sobie miejsce i umieszczał piłkę w koszu (7/8 z gry). Ostatecznie center miał 16 oczek, trzy zbiórki, dwie asysty i blok. Luke Petrasek dołożył kolejne double-double (12 punktów i 11 zbiórek). Dodał asystę, przechwyt i potężny blok. Oczko mniej padło łupem Marcina Woronieckiego. 

STATYSTYKA: Anwil wyglądał lepiej na wszystkich polach. Rywale nie mogli znaleźć odpowiedzi na zagrania Rottweilerów - przegrywali na tablicach, popełniali błędy w ataku, gubili się, gdy przy piłce byli włocławianie. Zwycięstwo na start drugiej rundy FEC jest niezwykle ważne. 

COMING SOON: Jedziemy do Gliwic - w niedzielę 18 grudnia o godz. 19:00 Anwil zmierzy się z miejscowym GTK. Transmisję internetową przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy też do Radia Rottweilery. 

Anwil Włocławek - Kervanos BC 92:63 (27:15, 19:14, 20:15, 26:19)

Anwil: Greene IV 18, Sobin 16, Petrasek 12, Woroniecki 11, Moore 9, Szewczyk 9, Bostic 8, Łazarski 4, Słupiński 3, Nowakowski 2, Dawdo 0, Łączyński 0 

Keravnos: Krubally 19, Burns 11, Thomas 7, Abell 6, Michail 6, Stylianou 5, Tigkas 5, Maragkos 4, Markou 0, Pasiali 0, Savva 0, Yiaxi 0