Zwycięski start grudnia

Sobota, 03 Grudnia 2022, 21:50, Sebastian Falkowski

Kolejna wygrana Anwilu Włocławek! Rottweilery pokonały dziś Polski Cukier Start Lublin 86:63. Najlepszym strzelcem zespołu był Josip Sobin.

TŁO: Rottweilery chciały ugruntować swoją pozycję w Energa Basket Lidze. Rywale nie przyjechali jednak do Hali Mistrzów nastawieni na porażkę - mecz zapowiadał się ciekawie.

KLUCZOWY MOMENT: W trzeciej kwarcie Polski Cukier Start prowadził już siedmioma punktami (44:37). Anwil wrzucił wtedy wyższy bieg. Cudowne bloki, widowiskowe podania, wsady, trójki… Włocławianie do końca spotkania zaliczyli serię 49:19! W samej końcówce zwycięstwo nie było zagrożone, więc Hala Mistrzów mogła świętować.

NAJLEPSZY W ANWILU: Josip Sobin nadal skacze wysoko! Chorwat zamurował pomalowane. Dwa bloki, cztery zbiórki w ataku (łącznie siedem), do tego 19 oczek (9/11 z gry) i przechwyt. Kiedy Josip złapał rytm, przeciwnicy nie mogli go zatrzymać.

DRUGI PLAN: Świetnie radził sobie Phil Greene IV. Zdobył siedem z pierwszych 10 punktów Anwilu. Skończył z 16, dołożył też pięć zbiórek i trzy asysty. 11 punktów, pięć zbiórek, dwie asysty i przechwyt zaliczył Michał Nowakowski. Wszystko widziała para rozgrywających - Lee Moore miał siedem asyst (wspomnijmy również o aż siedmiu przechwytach), Kamil Łączyński - osiem.

WOKÓŁ PARKIETU: Działo się nie tylko na boisku. Gościem honorowym był Gerrod Henderson, który przyleciał do Włocławka w związku z akcją ESENcja Drużyny. W przerwie spotkania został uhonorowany, a po meczu podpisywał karty, rozdawał autografy i rozmawiał z kibicami. Kolejka do Gerroda była ogromna! Dzisiejszą eskortą Rottweilerów były dzieci pracowników ANWILU S.A. Razem z zawodnikami Klubu Olimpiad Specjalnych "KRECIKI" celebrowaliśmy też Europejski Tydzień Koszykówki Olimpiad Specjalnych.

STATYSTYKA: W punktach z pomalowanego Anwil rozgromił przeciwników 42:16. Rottweilery wygrały też w oczkach ze strat (20:7) oraz szybkich ataków (16:8). Od połowy trzeciej kwarty włocławianie napędzali się z każdą kolejną akcją.

KONFERENCJA: - Zaczęliśmy trochę zardzewiali. 11 godzin podróży autobusowej dało się we znaki. W trzeciej kwarcie weszliśmy na swoje obroty, zrobiliśmy dobrą robotę w obronie. Wtedy ten mecz się złamał - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Czeka nas mała przerwa - kolejne starcie Rottweilery rozegrają z Keravnos BC w ramach FIBA Europe Cup. O szczegółach będziemy informować.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 86:63 (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)

Anwil: Sobin 19, Greene IV 16, Nowakowski 11, Łączyński 9, Petrasek 9, Słupiński 8, Moore 7, Bostic 5, Woroniecki 2, Dawdo 0, Łazarski 0, Szewczyk 0

Polski Cukier Start: Smith 25, Dorsey-Walker 11, Dziemba 9, Melvin 7, Młynarski 5, Grzesiak 2, Pelczar 2, Szymański 2, Walda 0