Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Odwrotność starcia wyjazdowego

Środa, 02 Listopada 2022, 22:32, Sebastian Falkowski

Dzisiejszy mecz Anwilu Włocławek ze Sportingiem CP przez długi fragment wyglądał zupełnie odwrotnie niż starcie w Lizbonie. Niestety Rottweilery przegrały z Portugalczykami 73:85.

TŁO: Dwie wygrane Rottweilerów zamknęły październik. Wszyscy mieli nadzieję na to, że początek listopada będzie podobny. 

KLUCZOWY MOMENT: Na nieco ponad minutę przed końcem za trzy przymierzył Luke Petrasek (69:80). Gdy rzut wolny trafił Lee Moore, a za chwilę punkty zza łuku dołożył Phil Greene IV (73:80) nadzieja na wygraną odżyła. Niestety - za moment Rottweilery popełniły błąd, a Sporting CP skrzętnie to wykorzystał. Tym razem zwycięstwo powędrowało do Portugalczyków.

NAJSKUTECZNIEJSZY W ANWILU: Po raz kolejny dobre spotkanie w ataku zaliczył Lee Moore. Rozbijał obronę i dobrze rozrzucał piłki na obwód. W końcówce mocno naciskał na rywali i pomagał wymuszać ich błędy. Amerykanin miał 18 punktów, dodał sześć zbiórek, cztery asysty i przechwyt. 

DRUGI PLAN: Luke Petrasek do 16 oczek dołożył cztery zbiórki i dwie asysty. Podkoszowy po prostu grał swoje - gdy miał miejsce wbijał się z obwodu na kosz, natomiast w dogodnych sytuacjach rzucał z dystansu (dziś 2/5). Trzecim strzelcem zespołu był Josh Bostic, który zanotował 14 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty. Najwięcej zbiórek padło łupem Josipa Sobina (dziewięć) - środkowy miał także sześć oczek i przechwyt. 

STATYSTYKA: Odwrotnie niż w wyjazdowym starciu ze Sportingiem CP, włocławian zawodziła skuteczność. W końcówce udało się ją nieco poprawić, ale brak trafień zza łuku doskwierał Anwilowi przez większość spotkania. Przeciwnikom udawało się również rozbijać obronę zawodników trenera Przemysława Frasunkiewicza - łącznie Rottweilery miały tylko pięć przechwytów (przy średnio 12 we wcześniejszych starciach).

CYTAT: - Warunki tutaj i w Portugalii były identyczne dla obu drużyn. Tam byliśmy po prostu bardziej skoncentrowani. W pierwszej połowie brakowało nam skupienia w defensywie - dlatego w pewnym momencie rywale prowadzili różnicą ponad 20 punktów. Wszystko opiera się na obronie - mówił trener Przemysław Frasunkiewicz. 

COMING SOON: Koniec maratonu w Hali Mistrzów - Anwil w niedzielę 6 listopada o godz. 15:30 zmierzy się z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk. Transmisja w portalu emocje.tv i Radiu Rottweilery. 

Anwil Włocławek - Sporting CP 73:85 (16:21, 19:26, 18:23, 20:15)

Anwil: Moore 18, Petrasek 16, Bostic 14, Greene IV 9, Sobin 6, Łączyński 5, Nowakowski 5, Dawdo 0, Słupiński 0, Szewczyk 0, Woroniecki 0

Sporting CP: Fenner 23, LoVett 19, Williams 11, Armwood 8, Radić 8, R. Monteiro 5, A. Monteiro 4, Ventura 4, Loncović 3, Fernandes 0