Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Anwil z węgierskim patentem

Środa, 26 Października 2022, 22:12, Sebastian Falkowski

Włocławianie mają patent na wysokie domowe wygrane z zawodnikami z Kormend. Dziś Anwil pokonał Egis różnicą aż 30 punktów - 88:58!

TŁO: Obie ekipy chciały przełamania w europejskich pucharach. Rottweilery były gotowe na rywalizację od pierwszych sekund. 

KLUCZOWY MOMENT: Trudno wybrać jeden moment, który miał najważniejsze znaczenie, gdyż… przewaga Rottweilerów była wysoka przez niemal całe spotkanie. W samej końcówce wydarzyło się jednak coś wartego odnotowania - Bartek Łazarski zdobył swoje pierwsze punkty (dwa z rzutów wolnych i dwa po pięknym wjeździe) w europejskich pucharach - gratulujemy! 

NAJLEPSZY W ANWILU: Josh Bostic naprawdę mocno przepracował ostatnie dni - jak widać, przyniosło to zamierzone skutki. 19 oczek (4/7 za trzy) i osiem zbiórek - to mówi wiele. Amerykanin świetnie wszedł w mecz (osiem z 12 pierwszych punktów drużyny) i nakręcił na resztę minut. Na początku trzeciej kwarty dwukrotnie przymierzył z dystansu, a potem dołożył trafienie spod kosza (61:40), czym pokazał rywalom, że dziś nie mogą liczyć na zwycięstwo. 

WYRÓŻNIENIE: Świetne zawody rozegrał też Kamil Łączyński. Kapitan był bliski triple-double złożonego z punktów (11), asyst (dziewięć) i przechwytów (osiem, jeden z najlepszych wyników w historii klubu). Świetnie przecinał podania Węgrów - czytał przeciwników jak z otwartej księgi. Kontrolował tempo gry i podejmował mądre decyzje. Miał najwyższy współczynnik +/- (+24). Dziś zaprezentował się więcej niż nieźle…

DRUGI PLAN: …czyli zresztą tak, jak cała drużyna! Tak okazałe zwycięstwo nie bierze się znikąd. Phil Greene do 14 oczek dodał po trzy asysty i przechwyty, blok i zbiórkę. Marcin Woroniecki zanotował 11 punktów oraz po dwie asysty i zbiórki. Ozdobą pierwszej połowy było jego trafienie 3+1. Po 10 oczek dodał podkoszowy duet Dawid Słupiński - Luke Petrasek. Pierwszy dołożył trzy zbiórki i dwa przechwyty (piękne manewry w jednej z kontr), drugi pięć zbiórek, a także cztery asysty. Wcześniej wspomnieliśmy o pierwszych punktach Bartka Łazarskiego - swoje premierowe trafienie w Europie zaliczył dziś także Daniel Dawdo. Brawo! 

STATYSTYKA: 12/26 za trzy, przy 4/23 Węgrów wygląda fenomenalnie. Atak Rottweilerów funkcjonował dziś bardzo dobrze, ale na uwagę zasługuje również obrona. Anwil miał 15 przechwytów - rywale momentami nie mogli nic zrobić, bo włocławianie byli krok przed nimi. 

CYTAT: - Mamy kolejne ważne starcie już za trzy dni. To istotne, żeby zbudować się i nie tracić koncentracji. Musimy trzymać się wyznaczonego kursu. Żaden pojedynek nie będzie łatwy. Wszyscy w naszej ekipie są wojownikami - jestem z nich dumny i nie mogę się doczekać tego, co przed nami - mówi Josh Bostic. 

COMING SOON: W sobotę 29 października o godz. 19:30 Rottweilery zmierzą się z Kingiem Szczecin. Transmisję internetową przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy też do Radia Rottweilery na klubowy YouTube. 

Anwil Włocławek - Egis Kormend 88:58 (27:17, 23:15, 16:14, 22:12)

Anwil: Bostic 19, Greene IV 14, Łączyński 11, Woroniecki 11, Petrasek 10, Słupiński 10, Łazarski 4, Sobin 4, Nowakowski 3, Dawdo 2, Szewczyk 0

Egis: Cakarun 11, Chambers 9, Mitchell 8, Moore 8, Parrish 7, Balogh 5, Kiss 4, Omenaka 4, Doktor 2, Durazi 0, Takacs 0