Derbowa rywalizacja do ostatnich sekund

Niedziela, 09 Października 2022, 20:53, Sebastian Falkowski

Rottweilery dały dziś z siebie wszystko - niestety, po dogrywce przegrały w derbach. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrała na swoim terenie z Anwilem Włocławek 95:84.

TŁO: Wszyscy wyrzucili z głów porażkę w ostatnim meczu i skupili na pierwszych derbach województwa w tym sezonie. Rottweilery były w trudnej sytuacji kadrowej, ale zamierzały powalczyć o wygraną z całych sił.

KLUCZOWY MOMENT: Końcówka czwartej kwarty należała do Phila Greena IV. Amerykanin najpierw trafił za trzy na 74:73, a potem po wjeździe dołożył punkty bliżej obręczy (76:73). Niestety rywale doprowadzili do dogrywki. W niej byli skuteczniejsi od Rottweilerów, zbudowali przewagę i mimo starań włocławian już jej nie oddali.

NAJLEPSI W ANWILU: Luke Petrasek i Josip Sobin zdobyli dziś po 16 oczek. Amerykanin dodał do tego sześć zbiórek, trzy bloki i asystę. Chorwat miał natomiast pięć zbiórek i dwie asysty. Skrzydłowy dobrze prezentował się w defensywie. Środkowy w drugiej połowie fenomenalnie radził sobie w ataku (8/8 za dwa). Obaj trafili kilka bardzo istotnych rzutów.

DRUGI PLAN: Michał Nowakowski dołożył 12 oczek, sześć zbiórek, asystę i blok. Grał bezpardonowo, nie bał się twardych starć. Tyle samo punktów dodał Josh Bostic. Skrzydłowy zanotował także siedem zbiórek i trzy przechwyty. 11 oczek, sześć asyst, trzy zbiórki i przechwyt to linijka Phila Greene’a IV. Bardzo dobrą trzecią kwartę zaliczył Dawid Słupiński (osiem oczek), a Kamil Łączyński był bliski double-double (sześć punktów i dziesięć asyst).

STATYSTYKA: Anwil wygrał zdecydowanie w zdobyczach z pomalowanego (50:26). Bydgoszczanie trafili jednak siedem trójek więcej, ograniczyli również liczbę strat. Dzięki temu byli w stanie utrzymywać przewagę, a nawet kiedy Rottweilery ją zniwelowały, potrafili zachować koncentrację i przechylić szalę na swoją stronę.

KONFERENCJA: - Gratulacje dla Astorii i trenera Marka Popiołka. Byli bardzo dobrze przygotowani, zagrali bardzo dobry mecz. My mamy swoje problemy. Musimy sobie z nimi jakoś radzić. Dziękujemy kibicom, którzy jak zawsze przybyli licznie. Dali nam zastrzyk energii, którego brakowało. Niestety nie udało się wygrać - komentował trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Zaczynamy rywalizację w Europie! W środę 12 października Anwil zmierzy się na wyjeździe ze Sportingiem CP. O szczegółach dotyczących meczu będziemy informować.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 95:84 (22:13, 18:19, 12:24, 24:20, d. 19:8)

Enea Abramczyk Astoria: Polanco 34, Simons 17, Smith 15, Muszynski 8, Cayo 7, Lewandowski 5, Wadowski 5, Kołodziej 4, Pluta 0, Stupnicki 0, Wińkowski 0

Anwil: Petrasek 16, Sobin 16, Bostic 12, Nowakowski 12, Greene IV 11, Słupiński 8, Łączyński 6, Dawdo 3, Łazarski 0, Szewczyk 0, Woroniecki 0