Przedmeczówka: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Sobota, 08 Października 2022, 22:20, Sebastian Falkowski

Pierwsze derby województwa kujawsko-pomorskiego w tym sezonie! Anwil Włocławek zmierzy się na wyjeździe z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

BILANS HISTORYCZNY: 12 meczów | 10 zwycięstw | 2 porażki

OSTATNIE MECZE: Wygrane 77:58 u siebie i 62:58 na wyjeździe

TŁO: Rottweilery dały z siebie absolutnie wszystko, ale ostatecznie minimalnie przegrały z WKS-em Śląskiem Wrocław. Nikt w drużynie nie załamuje jednak rąk – wszyscy chcą wrócić na zwycięski szlak już przy pierwszej możliwej okazji.

PRZECIWNIK: Zawodnicy Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz nie mają łatwego początku sezonu. Ich bilans (0:2) nie mówi jednak wszystkiego. W meczu z Polskim Cukrem Start Lublin przegrali dopiero po dogrywce, mając wcześniej rzut na zwycięstwo. Przed tygodniem ulegli natomiast PGE Spójni Stargard, która trafiła na wygraną po szalonej akcji równo z końcową syreną. Takie wyniki mogą zarówno podłamać, jak i szczególnie zmobilizować drużynę – Rottweilery muszą być gotowe na to, że w swoim domu rywale postawią twarde warunki.

SKŁAD: Najważniejszą postacią w ofensywie bydgoszczan jest Michael Smith. Niski rozgrywający (179 cm wzrostu) spędza na boisku blisko... 38 minut. Średnio notuje 22 punkty, po cztery zbiórki i asysty oraz 1,5 przechwytu. Włocławianie będą musieli poświecić sporo uwagi zwinnemu Amerykaninowi. Podobnie mają się sprawy z Benjaminem Simonsem. Skrzydłowy trafił siedem trójek w dwóch spotkaniach, co stawia go w ligowej czołówce. Trzecią strzelbą jest Eddy Polanco. Od rzucającego również nie można odchodzić zbyt daleko. Do 15 oczek dokłada przeciętnie 5,5 zbiórki, wymusza też 5 przewinień. Wspominany tercet trzeba będzie ograniczyć w działaniach.

Przewidywana pierwsza piątka: Michael Smith – Eddy Polanco – Benjamin Simons – Aleksander Lewandowski – Nicholas Muszyński

ECHO PARKIETU: – W ważnych momentach brakowało nam skuteczności. Szczególnie w pierwszej połowie. Piłka była jak zaczarowana, nie mogła znaleźć drogi do kosza. W drugiej połowie nieco to poprawiliśmy. Walczyliśmy, ale niestety nie udało się wyszarpać tego zwycięstwa – mówił po ostatnim starciu Kamil Łączyński.

CZAS I MIEJSCE: Hala Immobile Łuczniczka, niedziela 9 października o godz. 17:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy do Radia Rottweilery na klubowy YouTube.