Rottweiler nad Sokołem – Anwil z wyjazdową wygraną!

Piątek, 30 Września 2022, 22:01, Sebastian Falkowski

Druga wygrana w tym sezonie na koncie Rottweilerów! Anwil Włocławek pokonał dziś na wyjeździe Rawlplug Sokół Łańcut 85:67!

TŁO: Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza rozpoczęli sezon od zwycięstwa. Wszyscy kibice liczyli na kontynuację i pokonanie beniaminka na jego terenie. Rottweilery również nie dopuszczały innej możliwości.

KLUCZOWY MOMENT: Anwil zaczął spotkanie od prowadzenia 19:2. Z każdą minutą włocławianie umacniali przewagę i po pierwszej połowie prowadzili już 49:21. W drugiej części starcia Rottweilery kontynuowały swój marsz po zwycięstwo, a Rawlplug Sokół nie mógł znaleźć odpowiedzi na ich świetną grę. Na cztery minuty przed końcem Anwil prowadził różnicą blisko 30 punktów (77:50) – starcie było już wtedy rozstrzygnięte.

NAJLEPSZY W ANWILU: Widowiskowe loty, trójki, bloki (łącznie trzy) – to był Luke Petrasek, jakiego wszyscy kochają! Amerykanin zdobył dziewięć z pierwszych 14 oczek Anwilu. Pod koniec pierwszej połowy wykończył akcję pięknym wsadem. Walczył w defensywie. Miał najwyższy współczynnik +/- (+29). Ostatecznie skończył z 20 punktami (8/11 z gry), trzema zbiórkami i asystą.

DRUGI PLAN: Janari Joesaar pracuje na to, by jego pseudonimem w tym sezonie było „Mr. Double-double”. Estończyk zakończył z 11 oczkami, 10 zbiórkami, czterema asystami i dwoma przechwytami. Fenomenalne manewry pod obręczą zaprezentował Josip Sobin. Chorwat trafił wszystkie rzuty z gry (7/7). Nie miało dla niego znaczenia ilu rywali stoi w pomalowanym – zawsze znajdował pomysł, jak się uwolnić. Skończył z 14 punktami, pięcioma zbiórkami oraz dwoma asystami i przechwytami. Phil Greene IV dołożył 10 oczek, a także po trzy zbiórki i asysty, bliski double-double był Michał Nowakowski (dziewięć punktów i osiem zbiórek), a świetną pierwszą kwartę zaliczył Szymon Szewczyk (osiem oczek, dwa przechwyty i asysta w ciągu trzech minut!). Nie można zapomnieć o pierwszych punktach w ekstraklasie Bartka Łazarskiego czy 13 asystach duetu Kamil Łączyński – Josh Bostic. Rottweilery pokazały dziś pazury!

STATYSTYKA: Anwil szybko uzyskał dużą przewagę, a sporo minut otrzymali zawodnicy, którzy są uzupełnieniem rotacji. Włocławianie wygrali pod względem asyst 26:11 (tylko dwie asysty Rawlplug Sokoła w pierwszej połowie). Rottweilery naciskały od samego początku i kontrolowały wydarzenia – można mieć nadzieję, że ekipa w kolejnych spotkaniach będzie grać jeszcze lepiej!

KONFERENCJA: – Dziękuję grupie kibiców, która przyjechała z Włocławka, by nas wspierać. Było was słychać – bardzo dziękujemy. Co do meczu – zrealizowaliśmy niemal wszystkie założenia w kontekście zatrzymania Lee Moore’a. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona. Myślę, że ta ostatnia część meczu też nam się przyda. Jeśli mogę, to daję szansę młodym graczom. Niektórzy trenerzy, którzy przyjeżdżają do nas z zagranicy, przy dużym wyniku nie wpuszczają młodych. Jeśli możemy, to my zawsze to robimy. Cieszę się, że każdy dostał minuty. Bartek Łazarski ostatnio bardzo ciężko trenował, dziś zdobył swoje pierwsze punkty w lidze. To rodowity włocławianin, więc satysfakcja jest większa. Nie mogliśmy trafić z czystych pozycji, ale czasem tak się zdarza, nie zwracamy na to większej uwagi. Cieszy mnie to, że przy mocnym pressingu popełniliśmy tylko 12 strat. Chcielibyśmy grać tak dalej – podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Kolejny pojedynek Rottweilery stoczą w domu z WKS-em Śląskiem Wrocław. Mecz w piątek 7 października o godz. 17:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport Extra, zapraszamy też do Radia Rottweilery na klubowy YouTube.

Rawlplug Sokół Łańcut – Anwil Włocławek 67:85 (8:24, 13:25, 15:11, 31:25)

Rawlplug Sokół: Moore 18, Struski 12, McConico 9, Spencer II 9, Thornton 8, Jasiński 7, Nowakowski 3, Wrona 1, Formella 0

Anwil: Petrasek 20, Sobin 14, Joesaar 11, Greene IV 10, Nowakowski 9, Szewczyk 8, Słupiński 6, Bostic 5, Łazarski 2, Dawdo 0, Łączyński 0, Woroniecki 0