Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Przedmeczówka: Rawlplug Sokół Łańcut

Czwartek, 29 Września 2022, 17:26, Sebastian Falkowski

Czas na pierwszy wyjazd w tym sezonie! Anwil Włocławek jedzie do Łańcuta, by zmierzyć się z miejscowym Rawlplug Sokołem, beniaminkiem Energa Basket Ligi.

BILANS HISTORYCZNY: To będzie pierwsze starcie z Rawlplug Sokołem Łańcut – drużyna debiutuje w ekstraklasie.

TŁO: Rottweilery pokonały wysoko Eneę Zastal BC Zielona i od razu zaczęły przygotowania do spotkania z kolejnym rywalem. Początek sezonu ma to do siebie, że jeszcze nie wszystko w grze wygląda idealnie – włocławianie pracują jednak, by wyeliminować błędy i z każdym dniem prezentować się lepiej.

PRZECIWNIK: Klub awansował do ekstraklasy po wyeliminowaniu w finale Suzuki 1. ligi Górnika Trans.eu Wałbrzych. O zespole z Łańcuta na ten moment nie można powiedzieć wiele. W pierwszej kolejce Energa Basket Ligi ekipa grała na swoim terenie z Legią Warszawa – goście kontrolowali pojedynek, ale zryw Rawlplug Sokoła w końcówce pozwolił zniwelować straty. W kluczowym momencie zawodnicy trenera Radosława Soi byli nieskuteczni i ostatecznie ekipa przegrała różnicą 11 oczek (72:83). Rottweilery muszą być skoncentrowane przez całe starcie – w piątek szalone rzuty łańcucian również nie mogą znaleźć drogi do kosza.

SKŁAD: Znaną postacią w drużynie jest Lee Moore. Niestety kibice Rottweilerów nie mają z nim miłych wspomnień, wszak Amerykanin w sezonie 2020/2021 najpierw trafił w Hali Mistrzów trójkę na dogrywkę, a potem poprowadził swój zespół (MKS Dąbrowę Górniczą) do zwycięstwa. W Rawlplug Sokole od obwodowego zależy... niemal wszystko. Jeśli jest na parkiecie, to akcja musi przejść przez jego ręce. Sporo może też zależeć od Delano Spencera II. Przeciwko Legii trafił cztery trójki – jeśli poprawi skuteczność to może być niebezpieczny.

Przewidywana pierwsza piątka: Mateusz Szczypiński – Lee Moore – Delano Spencer II – Raynere Thornton – Quinterian McConico

STATYSTYKA: Wyciąganie wniosków po jednym spotkaniu nie jest rozsądne, ale mimo wszystko warto przyjrzeć się statystykom. Rawlplug Sokół zanotował z Legią 12 asyst, z czego aż osiem padło łupem Lee Moore’a i Mateusza Szczypińskiego. Wspomnianą dwójkę trzeba będzie ograniczyć. Rottweilery będą musiały atakować strefę podkoszową – rywale łańcucian często z tego korzystali i zdobywali łatwe punkty (przegrana najbliższych rywali włocławian 18:38 w oczkach z pomalowanego). Biorąc pod uwagę, że Anwil pokonał w tym aspekcie Eneę Zastal BC 46:28 można być jednak spokojnym.

CZAS I MIEJSCE: Hala MOSiR w Łańcucie, piątek 30 września o godz. 19:30. Transmisję internetową przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy też do Radia Rottweilery.